SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Piotr Myszka obroni brąz? Wyścig medalowy NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Rio 2016: Piotr Myszka obroni brąz? Wyścig medalowy NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM ONLINE

14.08.2016, godz. 10:39
Piotr Myszka walczy o medal
foto: EAST NEWS

Czy będzie w niedzielę kolejny medal dla Polski w Rio de Janeiro? Piotr Myszka przed ostatnim dniem zawodów jest trzeci i w wyścigu medalowym klasy RS:X czeka go zażarta walka o podium igrzysk olimpijskich. Po słabych występach naszego reprezentanta w piątek, marginesu błędu już nie ma. Gdzie transmisja w TV z medalowego wyścigu klasy RS:X mężczyzn?

Myszka szanse na wyższy stopień podium zaprzepaścił w piątek. W trudnych warunkach pogodowych zajął w trzech kolejnych wyścigach miejsca odpowiednio: 13. i dwa razy 16. Utrzymał w ten sposób trzecią lokatę, ale dystans do najlepszych - Holendra Doriana van Rijsselberghe oraz Brytyjczyka Nickiego Dempseya - spowodował, że na złoto i srebro nie ma już szans. Tym samym dwaj pierwsi w niedzielę będą już tylko świętować swój sukces (Dempsey nie walczy już również o złoto), a nasz zawodnik do ostatnich metrów zmuszony będzie odpierać ataki Francuza Pierre'a Le Coqa - ledwie dwa "oczka" straty! - i Greka Byrona Kokkalanisa (8 punktów różnicy). Sytuacja jest o tyle trudniejsza, że ostatni wyścig jest podwójnie punktowany. Marginesu błędu już nie ma.

Klasyfikacja generalna klasy RS:X mężczyzn przed ostatnim wyścigiem:


Zawodnik Kraj Punkty
1 Dorian van Rijsselberghe Holandia 23
2 Nickie Dempsey Wielka Brytania 44
3 Piotr Myszka Polska 70
4 Pierre Le Coq Francja 72
5 Byron Kokkalanis Grecja 78

Wyścig medalowy klasy RS:X NA ŻYWO. Transmisja w TV

Ostatni start Piotra Myszki na igrzyskach w Rio zaplanowany został na godzinę 18:05. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi stacja TVP1 oraz SPORT.TVP.PL.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: