SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Polska - Dania: Jak radzili sobie nasi rywale w Brazylii?

Rio 2016. Polska - Dania: Jak radzili sobie nasi rywale w Brazylii?

19.08.2016, godz. 17:22
Kamil Syprzak, piłka ręczna, Polska
foto: EAST NEWS

W nocy z piątku na sobotę czekają nas nie lada emocje. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają o finał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przeciwnikiem naszych szczypiornistów będą Duńczycy, którzy fazę grupową zakończyli na trzeciej pozycji.

W nocy z piątku na sobotę o 1:30 czasu polskiego fani biało-czerwonych wstrzymają oddech, jak pewnie większość postronnych osób, które mimo późnej pory zdecydują się na obejrzenie tej transmisji. Polscy szczypiorniści zagrają o awans do wielkiego finału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a ich przeciwnikiem na drodze do raju będą Duńczycy, którzy w opinii ekspertów są faworytem do triumfu w tym pojedynku. Jednak mało, kto stawiał na podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w ćwierćfinale z Chorwacją, a jak się skończyło wszyscy doskonale wiemy.

W fazie grupowej zawodnicy Gudmundura Gudmundssona zakończyli zmagania na trzeciej pozycji ustępując tylko Chorwacji oraz Francji. W pierwszym meczu pokonali Argentynę 25:19, następnie nie dali szans Tunezji pokonując ją 31:23. Później przyszła porażka ze wspomnianą wcześniej Chorwacją 24:27, potem wygrana z Katarem 26:25 i w ostatniej 5. kolejce przegrana z Francją 30:33. Natomiast w ćwierćfinale pokonali Słowenię 37:30. Jak wypadną na tle Karola Bieleckiego czy Michała Daszka? Kto będzie cieszył się z możliwości gry o olimpijskie złoto? Sport.se.pl zaprasza na relację LIVE z tego spotkania. Gorąco zapraszamy do obecności mimo tak późnej pory.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: