SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Polska - USA. Amerykański koszmar Stephane'a Antigi

Rio 2016: Polska - USA. Amerykański koszmar Stephane'a Antigi

17.08.2016, godz. 02:00
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek podczas meczu USA - Polska wygranego 1:3 we wrześniu 2015 roku w Japonii foto:

Większe emocje mieliśmy na losowaniu ćwierćfinału niż na meczu z Kubą - śmiał się selekcjoner reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga (40 l.) po tym, jak poznaliśmy pary 1/4 finału turnieju olimpijskiego.

Francuzowi nie będzie dziś jednak do śmiechu. Polacy trafili na Amerykanów, z którymi ostatnio gra im się wyjątkowo ciężko.

Ekipa USA to prawdziwy koszmar Antigi i spółki. Na siedem meczów za kadencji francuskiego szkoleniowca wygraliśmy zaledwie dwa. Jeśli jednak Biało-Czerwoni przypomną sobie wrzesień 2015 roku i ostatnie starcie - kapitalne zwycięstwo 3:1 w PŚ - będzie dobrze.

- Ćwierćfinał olimpijski oznacza zawsze trudne spotkanie bez względu na przeciwnika, ale o tym wiedzieliśmy od początku. Oczywiście teoretycznie najlepiej byłoby zagrać o półfinał z Kanadą. Tak naprawdę możemy pokonać każdego, ale faktycznie akurat ze Stanami Zjednoczonymi nie mamy dobrych statystyk - nie ukrywa Antiga i podkreśla, że jego gracze nie pokazali jeszcze w Rio wszystkiego, na co ich stać.

- Prezentujemy się bardzo dobrze, ale jeszcze nie osiągnęliśmy maksimum. Mam pewność, że moi siatkarze są w stanie wygrać ćwierćfinał - uważa selekcjoner.

- Stać nas na medal - powtarzają jak mantrę trener i jego podopieczni. Panowie, najwyższy czas przerwać olimpijską klątwę miejsc 5.-8.!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: