SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Polski sztangista wykluczony z igrzysk za stosowanie dopingu!

Rio 2016: Polski sztangista wykluczony z igrzysk za stosowanie dopingu!

08.08.2016, godz. 20:27
Rio 2016: Tomasz Zieliński wykluczony z igrzysk za stosowanie dopingu
foto: EAST NEWS

Polski sztangista Tomasz Zieliński został przyłapany na stosowaniu dopingu i nie wystartuje na igrzyskach w Rio de Janeiro. Po wykryciu w jego organiźmie środków niedozwolonych natychmiast zadecydowano o wydaleniu go z wioski olimpijskiej.

Tomasz Zieliński to aktualny mistrz Europy w kategorii do 94 kilogramów i młodszy brat innego polskiego sztangisty - Adriana. Według informacji Polskiego Radia reprezentant biało-czerwonych został przyłapany na stosowaniu substancji niedozwolonych, a decyzję o wydaleniu go z wioski olimpijskiej podjął prezes PKOl Andrzej Kraśnicki. To oznacza, że młodszy z braci Zielińskich nie stanie do rywalizacji na igrzyskach.

Z 25-latkiem problemy były jeszcze przed startem igrzysk. Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki skreślił go z kadry za niesubordynację. Zawodnik nie przyjeżdżał na zgrupowania tłumacząc się zwolnieniami lekarskimi, a w reprezentacji o takim zachowaniu nie mogło być mowy. Ostatecznie jednak Zieliński pojechał do Rio, ale wszystko wskazuje na to, że na turnieju olimpijskim i tak nie wystartuje.

Informacje na temat Zielińskiego niestety potwierdził też Polski Związek Podnoszenia Ciężarów - Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że w czasie badań antydopingowych jakie przeprowadzone zostały w czasie pobytu Reprezentacji na Igrzyskach w Rio de Janerio wykryto u zawodnika Tomasza Zielińskiego podwyższony poziom substancji zakazanej - nandrolonu. Natychmiast została również zbadane próbka B, która potwierdziła wynik pozytywny. Tym samym działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na Igrzyska w Rio 2016. Jeżeli zarzuty się potwierdzą wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: