SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Przerażające sceny na bieżni. Zawodniczka upadła i nie dawała znaków życia

Rio 2016: Przerażające sceny na bieżni. Zawodniczka upadła i nie dawała znaków życia

18.08.2016, godz. 13:48
Rio 2016: Biegaczka upadła i nie dawała znaku życia
foto:

18-letnia Egipcjanka Fatma El Sharnouby nie będzie najlepiej wspominać swojego debiutu olimpijskiego. Młoda biegaczka wzięła udział w wyścigu na 800 metrów, ale nie dość, że do mety przybiegła jako ostatnia, to tuż po jej przekroczeniu padła na ziemię nie dając znaku życia. Musiały się nią zająć służby medyczne.

Dla Fatmy El Sharnouby start w Rio był absolutnym olimpijskim debiutem, a za sukces trzeba uznać już samo uzyskanie kwalifikacji na igrzyska. Bieg eliminacyjny na 800 metrów, w którym brała udział, od początku nie układał się po jej myśli. Ale ona sama pewnie się nie spodziewała, że dobiegnięcie do mety na ostatnim miejscu to nie najgorsze, co może jej się przydarzyć.

Tuż po przekroczeniu finiszu 18-letnia Egipcjanka upadła na ziemię. Wydawało się, że ze zmęczenia, ale gdy przez kilka dłuższych chwil nie dawała znaku życia, zaniepokoiło to służby medyczne, które natychmiast udzieliły jej pomocy. Ostatecznie okazało się, że było to tylko omdlenie wywołane prawdopodobnie wysoką temperaturą panującą na stadionie olimpijskim w Rio (ok. 32 stopnie Celsjusza).

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: