SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Radosław Kawęcki ZAŁAMANY: Nie wiem co się stało, UPADŁEM na ziemię

Rio 2016. Radosław Kawęcki ZAŁAMANY: Nie wiem co się stało, UPADŁEM na ziemię

11.08.2016, godz. 08:14
Radosław Kawęcki
Radosław Kawęcki foto: Super Express

Radosław Kawęcki wydawał się pewniakiem do medalu w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Dlatego jego fatalny występ w Rio był dla wszystkich szokiem. Również dla niego. - Nie wiem, co się stało i nie rozumiem tego. To dzień, w którym upadłem na ziemię - mówił smutno polski pływak, który w eliminacjach był dopiero 17. z kiepskim czasem 1:57.61 i nie wszedł nawet do półfinału.

- Jak wytłumaczysz to, co się stało na pływalni?
Radosław Kawęcki: - Sam bym chciał wiedzieć, co się stało. Naprawdę nie wiem. Byłem dobrze przygotowany, na każdym treningu dawałem z siebie wszystko. Niestety, każdemu się zdarza nie zrealizować swoich marzeń. Przyszedł ten dzień, w którym nagle upadłem na ziemię. Mam nadzieję, że się podniosę.

- Rozegrałeś ten wyścig źle taktycznie czy po prostu zabrakło sił?
- Płynąłem tylko jednym rytmem, każdą pięćdziesiątkę tak samo. Nie potrafiłem przyśpieszyć, nie wiem czemu. Mój organizm jakoś dziwnie zareagował tutaj. Może zmiana czasu, może jedzenie, klimat... Nie wiem. Po tych słabych wynikach atmosfera w naszej kadrze nie jest za fajna. Ale co zrobić? Trzeba przyjąć to na klatę i dalej żyć. To nie jest koniec świata.

- Co pomyślałeś, jak dopłynąłeś? Wiedziałeś, że odpadłeś?
- Miałem nadzieję, że wejdę do półfinału z 16. czasem i popołudniu w półfinale uda mi się poprawić. Zabrakło 0,03 sekundy...

- Czułeś tutaj w Rio na treningach, że forma gdzieś uciekła?
- Właśnie nie. Dwa dni temu pływało mi się tutaj super - luźno, na długim kroku. Myślałem, że będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że pozostali nasi pływacy coś tutaj pokażą, bo na razie Polska na olimpijskiej pływalni nie istnieje.

- Trener Paweł Słomiński powiedział nam, że kończycie współpracę...
- Tak, ale to były żarty. Dalej będziemy trenować. Teraz wakacje, potem w połowie września wznawiam treningi, a późniek są zawody za 4 miesiące i mam nadzieje, że tam pokaże, że potrafię się podnieść i pokażę na co mnie stać.

- Igrzyska są co 4 lata. Wielka szansa uciekła.
- Spokojnie. Będzie jeszcze okazja w Tokio.

- Wszyscy polscy pływacy pływali tutaj znacznie poniżej oczekiwań.
- Tyle, że prowadzili ich różni trenerzy. Nie wiadomo co się dzieje, inni Europejczycy jak Laslo Csech i inne gwiazdy też tutaj w Rio nie istnieją.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: