Sport rio 2016 Rio 2016. SENSACJA! Radwańska odpadła już w 1. rundzie z Chinką Zheng!

Rio 2016. SENSACJA! Radwańska odpadła już w 1. rundzie z Chinką Zheng!

06.08.2016, godz. 21:15
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pożegnała się z singlowym turniejem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro! Odpadła już w pierwszej rundzie. 64. tenisistka rankingu WTA Saisai Zheng pokonała "Isię" w dwóch setach (6:4, 7:5). Krakowianka była naszą najlepszą szansą na medal w tenisie. Co było przyczyną tak słabej postawy Radwańskiej?

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Saisai Zheng miał być zwykłym przetarciem dla Polki - takim dobrym i spokojnym wejściem w turniej olimpijski. Nie błyszczała ostatnio formą, ale nikt się nie spodziewał, że odpadnie już w pierwszej rundzie! Chinka grała zaskakująco dobrze, szczególnie przy swoim serwisie. Nie dawała "Isi" szans na przełamanie, a sama potrafiła wykorzystać break-pointy przy podaniu Radwańskiej. W pierwszym secie zrobiła to raz i wystarczyło do objęcia prowadzenia w meczu.

W drugiej partii Polce dalej nie szło, co najlepiej widać na poniższym wideo. Nigdy nie widzieliśmy, żeby ze złości rozwaliła rakietę!

Ten moment pokazał jak bezsilna była Radwańska. W drugim secie walczyła, ale ostatecznie musiała uznać wyższość lepiej grającej rywalki.
Bardzo chciała zwyciężyć. Po prostu to nie był jej dzień. Ogromny wpływ na jej dyspozycję mogła mieć blisko trzy-dniowa podróż do Brazylii. Przez różne problemy do Rio leciała z Nowego Jorku przez... Lizbonę. Nie chcemy w ten sposób tłumaczyć Radwańskiej, gdyż czwarta rakieta turnieju nie powinna mieć problemów z dużo niżej notowaną tenisistką, ale tego faktu nie można pominąć. Sportowcy to nie cyborgi. Organizm potrzebuje kilka dni na dostosowanie się do nowych warunków. Polka była w Rio w czwartek późnym wieczorem. Przez to opuściła zaplanowane sesje treningowe.

Igrzyska olimpijskie nie są pisane Radwańskiej. Cztery lata temu w Londynie również odpadła po pierwszym meczu. W Rio de Janeiro wciąż ma jednak szanse na medal. W turnieju miksta zagra z Łukaszem Kubotem.

Radwańska - Zheng: 4-6, 5-7

KONIEC! WIELKA SENSACJA! Radwańska odpadła z turnieju w Rio już w pierwszej rundzie! Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Niestety to Chinka Saisai Zheng zagra w drugiej rundzie. Zasłużyła na to. Była lepsza.

40:15 - Dwie meczowe dla Zheng...

30:15 - Minimalnie wyrzuciła Radwańska :/

15:15 - Dobre podanie Zheng.

0:15 - Dobry początek.

Tie-break jedynym ratunkiem Polki, ale najpierw musi wygrać przy serwisie Chinki, a ta podaje dziś znakomicie.

5:6 - Nieeee... Zheng znów przełamała Radwańską! Tragedia! Co teraz?

Podwójny błąd serwisowy w takim momencie :/

Równowaga przy serwisie Radwańskiej...

Niech przestanie być niesamowita. Ile można trafiać?

5:5 - JEST PRZEŁAMANIE! BRAWO ISIA!!! Walczymy!

30:40 - Pierwszy obroniony przez Zheng.

15:40 - TAK JEST! Dwa break-pointy!

15:30 - Ważny punkt wygrany pod siatką!

15:15 - Nie poddawaj się Isia!

4:5 - Teraz OSTATNIA SZANSA POLKI! Albo przełamanie i dalsza walka, albo koniec turnieju.

3:5 - Radwańskiej nie idzie najlepiej, ale RAFAŁ MAJKA MA BRĄZOWY MEDAL!

3:4 - Jest wygrany gem przez Agnieszkę. To jeszcze nie koniec!

2:4 - Niemożliwa jest Zheng! Teraz as na zakończenie gema serwisowego. Jak tu ją przełamać?

2:3 - Już dawno Radwańska tak pewnie nie wygrała własnego gema. Dobry prognostyk na dalszą część seta? Oby!

1:3 - I znów nie udało się przełamać Zheng. Jak na 64. zawodniczkę rankingu WTA znakomicie gra pod presją. Nie ma dla niej znaczenia, że jest bliska ogrania czwartej rakiety turnieju. Po prostu gra swoje.

Chika znowu się broni. Niepotrzebnie Polka chciała załatwić sprawę skrótem.

Zapominamy o tym zdarzeniu, bo jest piłka na przełamanie powrotne!

Tak to wyglądało:

Szczerze mówiąc to nigdy nie widzieliśmy Radwańskiej, która rozwala rakietę z taką furią. Aż dziwnie to wygląda.

Oj nie idzie...

1:2 - Fatalnie Radwańska! Praktycznie wystawiła rywalce piłkę z drugiego serwisu. Wściekła schodzi na ławkę. Rozwaliła rakietę!

Break-point dla Chinki...

1:1 - No nic nie może "Isia" wskórać przy podaniu Zheng. Bez przełamania ciężko będzie wygrać ten mecz :/

1:0 - Polka wygrała gema, ale nie bez kłopotów. Musiała walczyć na przewagi. Ciągle brakuje jej pewności w uderzeniu. Nie wkłada w nie dużo siły. Tak lekko grając nie pokona Zheng.

Oby wszyscy nasi sportowcy byli dziś szczęśliwi na koniec dnia!

Drugi set rozpoczęła swoim serwisem Radwańska.

Niestety Zheng dalej kapitalnie serwuje, dzięki czemu wygrała pierwszego seta 6:4. W drugiej partii Polka musi się poprawić!

Mina Radwańskiej idealnym komentarzem do jej gry...

4:5 - Za dużo skrótów próbuje Zheng. Przestała trafiać i to jest nadzieja na nadchodzący, najważniejszy gem tego seta. Oby Chinka też straciła formę serwisową.

3:5 - Szkoda tego gema. Polka nie wykorzystała żadnego z dwóch break-pointów i jest bliska porażki w pierwszym secie. Ale wciąż ma szanse!

Obroniła się Zheng potężnym bekhendem po przekątnej.

Jest szansa na przełamanie. Break-point!

Świetnie Polka. Doprowadziła do równowagi ze stanu 0:40.

3:4 - Pierwszy kryzys serwisowy Radwańskiej i od razu dała się przełamać! Chinka wykorzystała pierwszy break-point w meczu. Na nasze nieszczęście wygląda na bardzo dobrze przygotowaną pod względem fizycznym. Po "Is" widać zmęczenie tą prawie trzy-dniową podróżą.

3:3 - Na razie zupełnie niewidoczna jest różnica rankingowa (Zheng 64. - Radwańska 5.). Przed meczem Chinka mówiła, że jej ulubione zagranie to skrót. Dziś już kilka razy użyła tej broni i zawsze robiła to skutecznie.

3:2 - Na szczęście Radwańska również nie daje szans rywalce przy swoim serwisie. Często trafia pierwszym podaniem, a ostatnio miała z tym spory problem. Dobry znak przed dalszą częścią turnieju :)

2:2 - Można się jednak przyczepić do returnu "Isi". Chinka ma pełen spokój przy swoim podaniu i z łatwością wygrywa punkty. A trzeba sobie powiedzieć, że jej serwis to nic specjalnego - ani mocny, ani techniczny. W tym gemie Zheng oddała tylko jeden punkt Radwańskiej.

2:1 - Może się podobać gra Polki. W przeciwieństwie do turnieju WTA Montreal gra agresywnie. Nie czeka na ruch rywalki tylko sama rozrzuca ją po korcie i idzie do siatki. Oby tak dalej! To ma być łatwa i szybka wygrana.

1:1 - Świetny gem serwisowy Chinki. Wygrała go bez straty punktu.

Tu jeszcze szybkie porównanie obu tenisistek. Radwańska miażdży Zheng pod względem wygranych tytułów.

1:0 - Pierwszy gem serwisowy Radwańskiej wygrany przez Polkę bez większych problemów. Rywalka doprowadziła do stanu 30:30, ale dwa dobre podania, w tym jeden as, załatwił sprawę.

GRAMY! Serwuje Polka.

Nasza najlepsza tenisistka niedawno wyjawiła, z kim zagra w turnieju miksta. Jej partnerem będzie Łukasz Kubot.

Radwańska jest już na korcie. Chwila rozgrzewki i zaczynamy!

Cilić w dwóch setach pokonał Dimitrowa, więc już niedługo na kort numer 1 wyjdzie Polka.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 1. rundy olimpijskiego turnieju tenisowego Agnieszka Radwańska - Saisai Zheng!
False 2909 True 1 2016-08-06 18:58:34 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora