SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Siatkówka plażowa. Mężczyźni odpadli w barażach. Kobiety powalczą w 1/8 finału!

Rio 2016: Siatkówka plażowa. Mężczyźni odpadli w barażach. Kobiety powalczą w 1/8 finału!

12.08.2016, godz. 10:22
Mariusz Prudel
Mariusz Prudel foto: EAST NEWS

Polacy ze zmiennym szczęściem rywalizowali w olimpijskim turnieju siatkówki plażowej. Nie powiodło się mężczyznom. Pary Piotr Kantor / Bartosz Łosiak i Grzegorz Fijałem / Mariusz Prudel odpadły w barażach. Kobieca para Kinga Kołosińska / Monika Brzostek zagra w 1/8 finału! Z kim i kiedy?

Spotkania barażowe nie były szczęśliwe dla polskich siatkarzy plażowych. Trafili na mocniejszych rywali i niestety musieli się pożegnać z marzeniami o medalach w Rio. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie mieli większych szans z kanadyjską parą Ben Saxton / Chaim Schalk. Choć w obu setach byli bliscy sukcesu, ostatecznie w żadnym nie odnieśli zwycięstwa (19:21, 18:21). Troszkę lepiej zaprezentowali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Jednak z włoskim duetem Nicolai Paolo / Daniele Lupo stać ich było na solidną grę tylko w drugiej partii. Pozostałe łatwo przegrali (12:21, 21:15, 13:15).

Brawa należą się naszym paniom! Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w debiucie na igrzyskach olimpijskich zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały bezpośrednio do 1/8 finału! Przeciwniczkami Polek będą Australijki Louise Bawden / Taliqua Clancy. Kiedy to spotkanie? Mecze 1/8 finału żeńskiego turnieju zaplanowano na piątek (12 sierpnia) i sobotę (13 sierpnia). Będziemy trzymać kciuki!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: