SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Rio 2016: Trwa niemoc naszych pływaków. Konrad Czerniak nie wszedł do finału!

Rio 2016: Trwa niemoc naszych pływaków. Konrad Czerniak nie wszedł do finału!

12.08.2016, godz. 10:07
Konrad Czerniak
Konrad Czerniak foto: EAST NEWS

Konrad Czerniak to kolejny polski pływak, który rozczarował podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W półfinale rywalizacji na 100 m stylem motylkowym nie osiągnął potrzebnego czasu i rywalizację zakończył na 10. miejscu. Skończymy te igrzyska bez medalu na basenie olimpijskim?

Kurczą się nasze nadzieje na medal w pływaniu. Najpierw nie popisał się nasz pewniak i faworyt Radosław Kawęcki, a teraz rozczarował Konrad Czerniak. Choć wcześniej nie zrobił tego ze swojej winy. Przez błąd naszych działaczy, którzy nie zgłosili go do wyścigu, nie wystartował na 100 m stylem dowolnym. Miał się "odkuć" na 100 m stylem motylkowym - to jego koronny dystans! W przeszłości zdobywał na nim tytuły wicemistrza (2011), trzeciego zawodnika świata (2013) i mistrza Europy (2014).

Choć do półfinału wszedł bez problemów, to do udziału w finale zabrakło mu czasu. Konkretnie... 0,07 s! O finał walczył z najlepszymi: Michaelem Phelpsem czy Laszlo Csehem. Do najważniejszego wyścigu wchodziło ośmiu zawodników z szesnastu. Niestety Polak zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. Uciekła nam kolejna szansa na medal w pływaniu. Czy jeszcze czeka nas triumf na pływalni w Rio? Oby!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: