SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Wirus wodny ATAKUJE! Olimpijczycy i turyści zagrożeni poważną chorobą

Rio 2016. Wirus wodny ATAKUJE! Olimpijczycy i turyści zagrożeni poważną chorobą

01.08.2016, godz. 17:05
Rio 2016
Rio 2016 foto: EAST NEWS

Turyści, żeglarze i pozostali zawodnicy, którzy będą brać udział w rozmaitych konkurencjach wodnych u wybrzeży Rio de Janeiro muszą się mieć na baczności. Eksperci ostrzegają, że woda w mieście jest mocno zanieczyszczona! Jej połknięcie może spowodować gwałtowną i bardzo poważną chorobę!

Jak do tego doszło? Rio de Janeiro ma gigantyczne problemy ze skutecznym oczyszczaniem ścieków, które w praktycznie nieprzetworzonym stanie trafiają do dróg wodnych miasta. Badania przeprowadzane przez Associated Press wykazały, że spożycie zaledwie trzech łyżeczek takiej wody może doprowadzić do złapania wirusa żołądkowego lub choroby układu oddechowego, a w rzadszych przypadkach nawet do zapalenia mózgu i serca! Olimpiada rozpoczyna się już w piątek, a testy wykazały, że poziom wirusa w wodzie używanej do rozmaitych konkurencji to 1,7 mln razy tego, co uważane jest za normę w Europie!

Na baczności muszą się mieć nie tylko olimpijczycy, ale także turyści licznie zjeżdżający do Rio. Mówi się, że będzie ich nawet pół miliona! Dr Valerie Harwood - przewodnicząca Wydziału Biologii Integracyjnej na Uniwersytecie Południowej Florydy - ostrzega kibiców. - Jeśli będziecie się kąpać przy Copacabanie to nie zanurzajcie głowy!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: