SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio de Janeiro 2016: Rosjanie w komplecie wykluczeni z paraolimpiady!

Rio de Janeiro 2016: Rosjanie w komplecie wykluczeni z paraolimpiady!

07.08.2016, godz. 18:30
Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016
Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 foto: SHUTTERSTOCK

Rosjanie wykluczeni z paraolimpiady! Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC), pomny reakcji mediów po łagodnej wobec rosyjskich sportsmenów decyzji MKOl, zdecydował się wykluczyć z udziału w igrzyskach olimpijskich WSZYSTKICH reprezentantów Sbornej! Wszystkich!

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski poszedł na całość. Odmiennie niż MKOl. Nie szukał kozłów ofiarnych wśród włodarzy związków sportowych. Ogłosił, że Rosjanie w Rio de Janeiro, na paraolimpiadzie, która potrwa od 7 do 18 września 2016 roku, nie wystąpią. W komplecie, bez żadnych wyjątków. A wszystko to przez aferę z ukrywaniem pozytywnych wyników badań antydopingowych. W nieuczciwym procederze brało udział nie tylko ministerstwo rosyjskiego sportu, ale również służby bezpieczeństwa (między innymi FSB).

IPC w mediach zachodnich zebrało sporo pochwał. Wykluczenie Rosjan to krok w stronę walki z dopingiem. MKOl wolał oddać decyzje o wykluczeniach federacjom poszczególnych dyscyplin sportowych. I chociaż ostatecznie właśnie w ten sposób zdyskwalifikowano ponad 100 rosyjskich atletów, niektórzy dopingowicze mogą jednak w Rio de Janeiro pojawić się na starcie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: