SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rosjanka skomentowała igrzyska w Rio de Janeiro: To nie były igrzyska. Dla nas to była wojna

Rosjanka skomentowała igrzyska w Rio de Janeiro: To nie były igrzyska. Dla nas to była wojna

21.08.2016, godz. 17:00
Julia Jefimowa, Rio 2016
foto: Eastnews

Igrzyska w Rio dobiegają do końca, czas na pierwsze refleksje. Pozwoliła sobie na nią również rosyjska pływaczka Julia Jefimowa. O reprezentance Sbornej głośno było z powodu jej wpadek dopingowych z przeszłości, dopuszczenia do startu i rywalizacji z młodziutką Amerykanką Lilly King. W skrócie: miło nie było. - Igrzyska przypominały wojnę - stwierdziła nawet. Za ostro potraktowano Rosjan?

- Igrzyska w Rio były jednak inne niż zwykle. Tata zawsze mi mówił, że takie zawody są trochę jak wakacje, bo jest ta pozytywna energia. Zawsze było dużo zabawy, spotkanie z przyjaciółmi z innych krajów. Tym razem było jednak okropnie. Nic nie było pozytywne, to była wojna - stwierdziła Rosjanka. Nie jest pierwsza. Kolejni wracający z Brazylii rosyjscy atleci skarżą się, że traktowano ich jak wrogów. A wszystko z powodu decyzji MKOl, który nie chciał zdyskwalifikować wszystkich sportowców naszych wschodnich sąsiadów, a pozostawił decyzje poszczególnym federacjom. Te w większości przypadków dopuściły Rosjan, w tym również Jefimową, która wcześniej była już dyskwalifikowana za doping. - Czasem ludzie mówią wiele rzeczy, bo nie wszystko wiedzą, za to słuchają mediów i im ufają - dodała pływaczka, która w Rio de Janeiro zdobyła srebrny medal.

W kolejnych latach czeka nas prawdziwa sportowa zimna wojna? Jeśli tak, czas się zacząć martwić. Za dwa lata piłkarski mundial odbędzie się w Rosji.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: