SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Tragedia w Rio. Tajemnicza śmierć trenera kajakarzy

Tragedia w Rio. Tajemnicza śmierć trenera kajakarzy

16.08.2016, godz. 10:04
Stefan Henze, kajakarstwo górskie
foto: EAST NEWS

Igrzyska olimpijskie to nie tylko łzy radości, lecz także smutku. Trener niemieckich kajakarzy górskich Stefan Henze nie wróci do kraju z Rio de Janeiro. Szkoleniowiec w piątek trafił do szpitala z poważnymi urazami głowy, które spowodowane były wypadkiem samochodowym. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Stefan Henze wracał w piątek z innym trenerem taksówką do wioski olimpijskiej. Na ich nieszczęście samochód, którym jechali miał poważny wypadek. Szkoleniowiec niemieckich kajakarzy górskich natychmiast trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Od samego początku lekarze określali jego stan jako "zagrażający życiu". Po kilkudziesięciu godzinach Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB) poinformował, że trenera nie udało się uratować.

Na prośbę rodziny nie ujawniono więcej szczegółów. - Słowa nie potrafią opisać, jak wielka to strata dla naszej reprezentacji olimpijskiej - powiedział szef misji olimpijskiej naszych zachodnich sąsiadów Alfons Hoermann. We wtorek pamięć Henzego uczczą niemieccy sportowcy. Wszystkie flagi ojczyzny tragicznie zmarłego szkoleniowca zostaną opuszczone do połowy masztu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: