SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport soczi 2014 SOCZI 2014. Alina Kabajewa, czyli kochanka Putina niosła znicz!

SOCZI 2014. Alina Kabajewa, czyli kochanka Putina niosła znicz!

07.02.2014, godz. 20:25
Soczi 2014. Zapalenie olimpijskiego znicza
foto: EAST NEWS

Czyżby igrzyska w Soczi nie mogły się obejść bez wpadek? Na razie chodziło jedynie o małe hotelowe niedogodności, ale podczas piątkowej ceremonii otwarcia 22. ZIO znowu pojawił się zgrzyt. Kiedy po jednej z części uroczystości na środku stadionu Fiszt miało się wyświetlić 5 olimpijskich kół, zabłysły tylko cztery... Otwierający oficjalnie imprezę prezydent Rosji Władimir Putin udał, że tego nie zauważył. Na koniec znicz niosła... rzekoma kochanka prezydenta Rosji - Alina Kabajewa.

Na szczęście to jedyny nieprzewidziany moment blisko trzygodzinnej uroczystości, która w pięknej artystycznej formie ułożyła się w lekcję historii Rosji.

Najpierw światowa widownia poznała rosyjski alfabet wypowiadany ustami gospodyni programu - małej dziewczynki o imieniu Ljubow (Miłość). Wśród wykonawców na stadionie Fiszt byli artyści rosyjskiego baletu, chór, tancerze, a nawet sam... Nikołaj Wałujew. Dwukrotny mistrz świata w boksie wcielił się w rolę Wujka Stiopy.

Reprezentacja Polski przemaszerowała przez arenę jako 58. z 88 nacji, prowadzona przez chorążego ekipy, bobsleistę Dawida Kupczyka.

WPADKI na ceremoni otwarcia Soczi 2014. Austriak się wywrócił, to Morgenstern? ŻART INTERNAUTÓW

Największą tajemnicą jak zwykle owiany był moment zapalenia znicza olimpijskiego. Ogień wniosły w sztafecie na stadion słynne postacie rosyjskiego sportu – tenisistka Maria Szarapowa, tyczkarka Jelena Isinbajewa, zapaśnik Aleksander Karelin i gimnastyczka Alina Kabajewa.

Zaszczytu zapalenia znicza dostąpiły rosyjskie legendy - jedna z największych łyżwiarek figurowych w historii Irina Rodnina i bramkarz hokejowy Władysław Trietiak.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: