SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport soczi 2014 SOCZI 2014. Kamil Stoch: skocznia olimpijska to moja coraz bliższa znajoma

SOCZI 2014. Kamil Stoch: skocznia olimpijska to moja coraz bliższa znajoma

08.02.2014, godz. 19:46
Kamil Stoch, Soczi 2014
Kamil Stoch, Soczi 2014 foto: Eastnews

Piąte miejsce Macieja Kota to najlepszy wynik polskich skoczków w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu na normalnej skoczni podczas igrzysk w Soczi. Nasz zawodnik skoczył na odległość 98,5 metra. Dalej poszybował niepotrzebujący kwalifikacji lider PŚ Kamil Stoch, który lądował równo na setnym metrze. Wszyscy pozostali nasi reprezentanci – Dawid Kubacki (13. - 95,5 m) i Jan Ziobro (22. - 95 m) zakwalifikowali się do pierwszego olimpijskiego konkursu skoków. Wygrał Austriak Hayboeck (101 m).

- Moim planem minimum nadal jest miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu olimpijskiego – przyznał Kot. - Ale to nie oznacza, że nie można walczyć o wyższe cele, Skocznia mi odpowiada, choć w kwalifikacjach trochę kręciło. Skoki są dobre. Lubię mniejsze obiekty, na tej skoczni widać, że niektórzy sobie dobrze radzą.

- Skok wydawał mi się dobry, ale warunki nie były za korzystne, przez co straciłem w końcówce trochę szybkości – skomentował Stoch. - Ta skocznia nie należy do najłatwiejszych, ale poznaję ją lepiej. To coraz bliższa moja znajoma – dodał lider reprezentacji Polski, który ma proste założenia na niedzielne zawody.

- Plan na jutro? Idę, robię swoje, wracam do wioski, a później dalej robię swoje – podsumował Stoch.

MŻ, Soczi

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: