SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport soczi 2014 Soczi 2014: Polacy rządzą na skoczni! Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii konkursu na skoczni normalnej

Soczi 2014: Polacy rządzą na skoczni! Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii konkursu na skoczni normalnej

09.02.2014, godz. 19:40
Nowy folder/EN_01115829_2487
foto: EAST NEWS

Polska armata dawno nie wypalała na terenie Rosji. Tymczasem nasz oddział artyleryjny skoczków narciarskich nieomal zaanektował skocznię normalną w Soczi. Jan Ziobro po pierwszej serii jest dziewiąty, Maciej Kot siódmy, a Kamil Stoch nie pozostawił najmniejszych wątpliwości! Lider z przewagą ponad sześciu punktów nad drugim Andersem Bardalem! Szykuje się polski dzień na Igrzyskach!

Kamil Stoch w pierwszej serii indywidualnego konkursu na normalnej skoczni wyszedł z progu niczym rakieta kosmiczna. Jakby rozpędzał się na innej skoczni. I pofrunął! Trzeci Prevc przeleciał 102,5 metra. Drugi po pierwszej serii Bardal nawet metr mniej. Stoch lądować nie chciał. Gdy grawitacja zmusiła go do tego, zbliżała się już płaska część zeskoku. 105,5 oznacza rekord skoczni, a 142 punkty otrzymane od sędziów, potężną - ponad sześciopunktową - przewagę nad konkurentami!

>>>Zobacz relację na żywo z niedzielnego konkursu skoków!

Przed drugą serią oznacza to jakieś trzy metry przewagi. Na małej skoczni to przepaść. Jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, powinniśmy doczekać się pierwszego olimpijskiego medalu w Soczi!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: