SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Adam Kownacki znokautował Zbigniewa Bońka na Twitterze. Świetna riposta pogromcy Szpilki!

Adam Kownacki znokautował Zbigniewa Bońka na Twitterze. Świetna riposta pogromcy Szpilki!

18.07.2017, godz. 06:32
Adam Kownacki kontra Artur Szpilka
Adam Kownacki kontra Artur Szpilka foto: EAST NEWS

Adam Kownacki nokautuje nie tylko na ringu. Bokser potrafi też wyprowadzić mocny cios na... Twitterze. Przekonał się o tym prezes PZPN Zbigniew Boniek, który był przekonany o zwycięstwie Artura Szpilki. W Nowym Jorku faworyt byłego piłkarza padł w czwartej rundzie. Kownacki trafnie i dowcipnie podsumował wpis, w którym Boniek przewidywał łatwe zwycięstwo "Szpili".

Adam Kownacki i Artur Szpilka walczyli z soboty na niedzielę w nocy czasu polskiego. Zbigniew Boniek jest fanem boksu. Jako wytrwały kibic dzielnie czekał przed telewizorem na walkę Polaków. Nie wiedział jednak, która stacje pokaże ten pojedynek. Tuż przed starciem pięściarzy zapytał o to na Twitterze: "Sorry, Szpilka to na jakim kanale będzie nokautował?" - pytał prezes PZPN, wyraźnie wskazując swojego faworyta.

Zobacz: Kownacki zlał Szpilkę i już wie, z kim chce stoczyć następną walkę

Okazało się jednak, że Szpilka nie nokautował, a był nokautowany. I to już w czwartej rundzie! Kownacki zasypał go gradem ciosów i zasłużenie mógł się cieszyć ze zwycięstwa w Nowym Jorku. Na Twitterze odnalazł uszczypliwy wpis Bońka i znakomicie mu odpowiedział.

Prezes PZPN błyskawicznie posypał głowę popiołem i docenił klasę Kownackiego. Pogratulował mu pięknej walki, a nawet zaprosił boksera na kolejny mecz reprezentacji Polski: "Jak będziesz następnym razem daj znać, będziesz moim gościem,ukłony" - odpisał Boniek Kownackiemu, który wcześniej wyjawił, że zawsze trzyma kciuki za kadrę Adama Nawałki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: