SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Aleksander Powietkin zdyskwalifikowany. Były mistrz świata słono zapłaci za doping

Aleksander Powietkin zdyskwalifikowany. Były mistrz świata słono zapłaci za doping

03.03.2017, godz. 11:31
Kliczko vs Powietkin, walka 5 października, gala boksu w Moskwie
Kliczko vs Powietkin - walka 5 października, gala boksu w Moskwie foto: EAST NEWS

Aleksander Powietkin – były mistrz świata wagi ciężkiej – został zawieszony przez bokserską federację WBC za stosownie niedozwolonych środków dopingowych. Rosjanin zapłaci też bardzo wysoką grzywnę w wysokości 250 tysięcy dolarów, czyli ponad miliona złotych. Dyskwalifikacja jest bezterminowa.

 

Powietkin dwukrotnie został przyłapany na stosowaniu dopingu. Po raz pierwszy w maju ubiegłego roku, kiedy wyniki testów przed walką z Deontayem Wilderem okazały się pozytywne. Do pojedynku nie doszło i Powietkin nie miał okazji, by odebrać Amerykaninowi tytuł mistrza świata. Wtedy w jego organizmie wykryto meldonium.

W grudniu 37-letni pięściarz miał walczyć z Kanadyjczykiem Bermanem Stiverne. Tym razem znaleziono w jego organizmie ostarynę i walka się nie odbyła. Rosjanin jednak wyszedł do ringu w Jekaterynburgu i znokautował Francuza Johanna Duhaupassa. To był ostatni sportowy akcent kariery Powietkina. Teraz czeka go co najmniej 12-miesięczna przerwa. Federacja World Boxing Council postanowiła bezterminowo zawiesić boksera i skierować go na roczny program badań antydopingowych. Jeżeli Aleksander Powietkin zastosuje się do zaleceń WBC, otrzyma w przyszłości szansę walki o pas mistrza świata wagi ciężkiej.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: