SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Andre Ward mistrzem świata! Wstał z kolan i pokonał Siergieja Kowaliowa

Andre Ward mistrzem świata! Wstał z kolan i pokonał Siergieja Kowaliowa

20.11.2016, godz. 14:13
Andre Ward, Siergiej Kowaliow
foto: EAST NEWS

Walka Andre Ward - Siergiej Kowaliow, która w nocy z soboty na niedzielę odbyła się w Las Vegas, elektryzowała kibiców na całym świecie. Eksperci boksu okrzyknęli ją jeszcze przed pierwszym gongiem starciem roku. Ostatecznie trzy pasy mistrzowskie wagi półciężkiej zdobył Amerykanin, choć decyzja sędziów o jego zwycięstwie wzbudziła sporo kontrowersji.

- To zła decyzja. Wszyscy widzieli, jak wyglądała walka. Kibice są świadkami. Wygrałem. Oni wiedzą, kto naprawdę jest zwycięzcą. Ward wygrał kilka rund, ale nie całą walkę. Oczywiście, że chcę rewanżu - powiedział po walce Siergiej Kowaliow, dla którego była to pierwsza porażka na zawodowym ringu. Trudno dziwić się Rosjaninowi. Od początku walki to on przeważał, a w drugiej rundzie po mocnym prawym położył Warda na deski. Do czwartej Amerykanin w ringu po prostu nie istniał. Później walka nieco się wyrównała.

Ostatnie cztery rundy były już lepsze w wykonaniu Warda. Po Kowaliowie widać było ogromne zmęczenie i wizja zdobycia pasów mistrza świata federacji WBA, WBO i IBF w wadze półciężkiej znacznie się od Rosjanina oddalała. Tak samo uważali sędziowie, na których wrażenie zrobiła piorunująca końcówka Warda i wszyscy trzej punktowali 114-113 na jego korzyść. - Nigdy nie wiadomo, jak sędziowie punktują. Myślę, że ludzie widzieli, że wygrałem zasłużenie. To była bardzo ciężka walka. Chciałbym podziękować Jezusowi Chrystusowi za 12 lat wspaniałej przygody z boksem - skomentował po starciu mistrz.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: