SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Fonfara obije buźkę Adonisowi i się wzbogaci [ZDJĘCIA]

Andrzej Fonfara obije buźkę Adonisowi i się wzbogaci [ZDJĘCIA]

12.04.2017, godz. 02:00
Andrzej Fonfara, Adonis Stevenson
Andrzej Fonfara, Adonis Stevenson foto:

Andrzej Fonfara (30 l., 29-4, 17 k.o.) ma 3 czerwca stoczyć rewanżowy pojedynek z Adonisem Stevensonem (39 l.) o mistrzostwo świata WBC w wadze półciężkiej. Pierwszy pojedynek przegrał, chociaż miał Kanadyjczyka na deskach. Jeśli jednak w rewanżu będzie radził sobie tak jak w biznesie, to wierzymy, że będzie piątym Polakiem, który zostanie zawodowym mistrzem świata w boksie (i trzecim w wadze półciężkiej, po Dariuszu Michalczewskim i Tomaszu Adamku).

Chłopak z Białobrzegów, mieszkający na co dzień w USA, jest jednym z nielicznych pięściarzy, którzy zarabiają za walki nawet po kilkaset tysięcy dolarów (przykładowo za walkę z Joe Smithem Jr. skasował pół miliona zielonych) i potem potrafią mądrze je inwestować. Fonfara prowadzi m.in. biznesy budowlane oraz transportowe.

W biznesach Andrzej może liczyć na rodzinę. Pomagają mu w tym brat Marek oraz tata. Ich firma od kilku lat zajmuje się produkcją blatów kuchennych z granitu i marmuru. Rodzina ma też firmę transportową, która została założona w listopadzie 2015 roku, oraz firmę promocyjną.

Fonfara inwestuje też w nieruchomości - kilka lat temu kupił dom i pokaźną działkę we Franklin Park pod Chicago. Dom został zburzony, a w jego miejsce powstały dwa piękne domy o dużo większej wartości.

Andrzej nie odmawia sobie jednak przyjemności. Ma słabość do drogich zegarków i samochodów, a jego najnowszym cackiem w garażu jest mecedes-benz GLE-Class coupe, wart, bagatela, 275 tysięcy złotych!

Wierzymy, że Fonfara rozkwasi buźkę pięknemu Adonisowi, zostanie mistrzem świata i jeszcze bardziej rozbuduje swoje finansowe imperium.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: