SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Fonfara powalczy o pas WBC. Będzie wielki rewanż!

Andrzej Fonfara powalczy o pas WBC. Będzie wielki rewanż!

08.04.2017, godz. 19:02
Andrzej Fonfara
Andrzej Fonfara po walce z Julio Cesarem Chavezem Jr. foto: EAST NEWS

Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) już niebawem stanie przed szansą na zdobycie pasa mistrza świata federacji WBC w wadze półciężkiej. W czerwcu Polak zmierzy się z Adonisem Stevensonem (28-1, 23 KO) i będzie miał okazję do rewanżu na Kanadyjczyku, z którym przegrał trzy lata temu podczas gali w Montrealu.

Dla Andrzeja Fonfary będzie to druga szansa zdobycia pasa mistrza świata federacji WBC. Niecałe trzy lata temu - 24 maja 2014 roku - podczas gali w hali Bell Centre w Montrealu Polak mierzył się Kanadyjczykiem Adonisem Stevensonem. Wtedy przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. Na moment urzędujący mistrz wylądował nawet na deskach, ale ostatecznie to on zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Fonfara był jednak żądny rewanżu i wreszcie się doczeka. Ponownie stanie do walki o pas ze Stevensonem 3 czerwca w Kanadzie. Jego kolejny rywal jest bardzo doświadczonym pięściarzem - ma 39 lat. Ponadto pozostaje niepokonany od 2010 roku.

Od czasu pierwszej walki z Fonfarą urodzony na Haiti Stevenson pokonał kolejno Dmitrija Suchockiego, Sakia Bikę, Tommy'ego Karpency'ego i Thomasa Williamsa Juniora. W zawodowej karierze przegrał tylko jedną walkę.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: