SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Fonfara wraca na ring. Chad Dawson rywalem "Polskiego Księcia" w Nowym Jorku

Andrzej Fonfara wraca na ring. Chad Dawson rywalem "Polskiego Księcia" w Nowym Jorku

21.12.2016, godz. 17:16
Andrzej Fonfara znokautowany w Chicago
foto: Super Express

4 marca podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku na ring powróci Andrzej Fonfara. Jego przeciwnikiem będzie Chad Dawson, który jest byłym mistrzem świata wagi półciężkiej. Jednak to walka Keitha Thurmana z Dannym Garcią będzie głównym wydarzeniem wieczoru, a jej stawką będą pasy WBA i WBC wagi półśredniej.

"Polish Prince" miał zmierzyć się z Amerykaninem w połowie stycznia, pojawiały się również informacje mówiące o terminach lutowych. Jednak data 4 marca jest potwierdzona, o czym poinformował Przemek Garczarczyk, dziennikarz portalu Fightnews.com. Dla Andrzeja Fonfary pojedynek z Chadem Dawsonem będzie pierwszym po sensacyjnej przegranej z Joe Smithem Juniorem, której doznał w czerwcu. Ten niedawno pokonał prawdziwego weterana 51-letniego Bernarda Hopkinsa w jego pożegnalnym pojedynku.

"Polski Książe" wznowi przygotowania do tej rywalizacji pod okiem nowego trenera, Virgilla Hilla, z którym związał się po rozstaniu z Samem Colonną. Na swoim koncie ma 28 zwycięstw i 4 porażki. Jednak oczy kibiców w Nowym Jorku będą zwrócone na Keitha Thurmana i Danny'ego Garcię. To oni zmierzą się w walce wieczoru podczas gali boksu z cyklu Premier Boxing Champions. Stawką będą pasy WBA i WBC wagi półśredniej.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: