SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Gołota dołączył do Muhammada Alego!

Andrzej Gołota dołączył do Muhammada Alego!

07.11.2016, godz. 11:30
Gołota ożenił się po raz trzeci
foto: AKPA

Andrzej Gołota to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców w Stanach Zjednoczonych. Pięściarz kilkanaście lat temu robił furorę na ringach za oceanem. Jego zasługi docenili także w stanie Illionois, w którym obecnie mieszka. Został wprowadzony do Bokserskiej Galerii Sław.

Andrzej Gołota karierę bokserską zakończył w październiku 2014 roku. Pięściarz rozkwit kariery przeżywał w latach 90. ubiegłego wieku. Wtedy to miał kilka okazji, żeby walczyć o mistrzostwo świata w kategorii ciężkiej. Niestety, za każdym razem coś szło nie po jego myśli. Do zawodowego boksu wybił się pod koniec lat 80. W dorobku ma między innymi brąz igrzysk olimpijskich w Seulu (1988 rok), brąz mistrzostw Europy z Aten (1989 rok) oraz pas mistrza Ameryki Północnej IBF.

Dzięki swoim osiągnięciom Andrzej Gołota wciąż jest bardzo rozpoznawalny nie tylko w Polsce, lecz także Stanach Zjednoczonych. "Andrew" został właśnie wprowadzony do Bokserskiej Galerii Sław Stanu Illinois. Wystarczy wspomnieć, że wśród innych członków są między innymi legendarny Muhammad Ali oraz trener Sam Colonna.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: