SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Anthony Joshua: Nie mam nic przeciwko rewanżowi z Władimirem Kliczką!

Anthony Joshua: Nie mam nic przeciwko rewanżowi z Władimirem Kliczką!

01.05.2017, godz. 14:22
Joshua
foto: Twitter

Walka Anthony Joshua - Władimir Kliczko przejdzie do historii boksu. W sobotę obaj pięściarze dali na londyńskim Wembley piękny pokaz, podczas którego żaden kibic nie mógł być zawiedziony. Wielu fanów, po tak elektryzującym starciu, domaga się rewanżu. Według 27-letniego Brytyjczyka taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Wszystko zależy od jego ostatniego rywala.

Anthony Joshua w sobotę był świetnie przygotowany. Mimo, że doświadczony Władimir Kliczko punktował Brytyjczyka, to ten 27-latek za każdym razem wracał do walki i odgryzał się znacznie bardziej doświadczonemu rywalowi. Nie poddał się nawet wtedy, gdy 41-latek posłał go na deski. Joshua wstał i kontynuował walkę, a w jedenastej rundzie przypuścił szturm, który doprowadził do zakończenia walki. Fani na Wembley i przed telewizorami oszaleli. Wielu z nich, jeszcze przed końcem starcia, domagało się rewanżu!

Kliczko stwierdził, że byłby zainteresowany taką ofertą. Głos zabrał już także niepokonany mistrz wagi ciężkiej. - Druga walka byłaby dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę, jaki był pojedynek w sobotę. Myślę, że Kliczko będzie chciał zmierzyć się ponownie, bo pięściarz jest zawsze ostatnią osobą, która się wycofuje. Ale jego sztab, przyszła żona, brat mogą radzić mu inaczej - powiedział AJ. - Mam dla niego największy szacunek na ringu i poza nim. Nie mam nic przeciwko rewanżowi, jeśli tego chce. Wszystko zależy od niego - dodał Brytyjczyk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: