SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka - Adam Kownacki. Jest już oficjalny plakat promujący walkę [ZDJĘCIE]

Artur Szpilka - Adam Kownacki. Jest już oficjalny plakat promujący walkę [ZDJĘCIE]

09.06.2017, godz. 12:45
Artur Szpilka, Yasmany Consuegra
Artur Szpilka podczas walki z Yasmanym Consuegrą (14 sierpnia 2015 roku) foto: EAST NEWS

W połowie lipca czeka nas walka Artur Szpilka - Adam Kownacki. Wydaje się, że już tylko kataklizm może zabrać "Szpili" szansę powrotu na ring po ponad rocznej przerwie. W Uniondale w Nowym Jorku dojdzie do bratobójczego pojedynku naszych dwóch pięściarzy. Obaj marzą o zwycięstwie. Organizatorzy przedstawili już plakat, promujący starcie. Zobaczcie go sami.

Walka Artur Szpilka - Adam Kownacki odbędzie się 15 lipca. W Stanach Zjednoczonych cieszy się ona sporym zainteresowaniem, a obaj zawodnicy zamierzają zrobić wszystko, by jak najlepiej się do niej przygotować. "Szpila", choć ostatni raz walczył w styczniu ubiegłego roku, to wciąż jest w reżimie treningowym i wydaje tysiące dolarów, by wciąż pozostawać w jak najwyższej formie. Pochodzący z Wieliczki pięściarz chce zmazać plamę z pojedynku z Deontayem Wilderem, który ciężko go znokautował.

Sprawdź też: Artur Szpilka wydał FORTUNĘ na treningi

Artur Szpilka odgraża się, że w lipcu pokona Adama Kownackiego. "Baby Face" może jednak stanowić spore wyzwanie. Dotąd na zawodowym ringu nie przegrał bowiem żadnej ze swoich piętnastu walk. Obecnie przebywa na obozie w Łomnicy, gdzie toczy sparingi. Niedługo wróci do Stanów Zjednoczonych, gdzie przygotowywać do starcia ze "Szpilą" pomagać mu będą leworęczni pięściarze. Kto okaże się lepszy? Zobaczymy. Na razie organizatorzy zachęcają do śledzenia walki Szpilka - Kownacki misternie wykonanym plakatem.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: