SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka - Adam Kownacki: statystyki i bilans walk

Artur Szpilka - Adam Kownacki: statystyki i bilans walk

13.07.2017, godz. 13:36
Artur Szpilka - Adam Kownacki na konferencji prasowej
Artur Szpilka i Adam Kownacki długo mierzyli się wzrokiem foto: EAST NEWS

Już w nocy z soboty 15 lipca na niedzielę 16 lipca czasu polskiego czeka nas walka Artur Szpilka - Adam Kownacki. Dwaj nasi pięściarze wagi ciężkiej zmierzą się w bratobójczym boju pod Nowym Jorkiem. Faworytem wydaje się być bardziej doświadczony "Szpila", ale znacznie dłużej niż "Baby Face" nie pojawiał się on w ringu. Jaki jest bilans walk obu pięściarzy? Czy Artur Szpilka dopisze kolejne zwycięstwo?

Artur Szpilka - bilans walk

Na zawodowych ringach Artur Szpilka stoczył już dwadzieścia dwie walki. Dwadzieścia z nich zakończył jako zwycięzca, z czego piętnaście razy triumfował przed czasem. Dwa razy "Szpila" opuścił ring pokonany, za każdym razem nokautowany przez przeciwników. Jedną z porażek poniósł w swojej ostatniej walce. Półtora roku temu w Nowym Jorku na deski posłał go Deontay Wilder, broniąc tym samym pas mistrzowski federacji WBC. Pięściarz z Wieliczki został wówczas zniesiony z ringu, a "Bronze Bomber" przyznał po walce, że bał się, że Polak nie przeżyje. Walka z Adamem Kownackim będzie dla Szpilki pierwszą od tego czasu - wróci na ring po półtora roku.

Adam Kownacki - bilans walk

Adam Kownacki w zawodowym boksie stoczył dotąd piętnaście walk. Urodzony w Łomży pięściarz nie znalazł dotąd pogromcy, a dwanaście ze swoich starć kończył przed czasem. Ostatni raz w ringu pojawił się 14 stycznia tego roku. W Nowym Jorku "Baby Face" pokonał Joshuę Tufte'a przez techniczny nokaut. Wcześniej mierzył się ze znacznie niżej notowanymi przeciwnikami i tak naprawdę jego umiejętności wciąż są niewiadomą. Odpowiedź na to, gdzie w tym momencie jest Kownacki powinna dać weekendowa walka z Arturem Szpilką, która będzie dla 28-latka najtrudniejszym sprawdzianem w dotychczasowej karierze.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: