SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka: Chciałbym walczyć z Tysonem, a Kownackiego pokonam!

Artur Szpilka: Chciałbym walczyć z Tysonem, a Kownackiego pokonam!

23.06.2017, godz. 16:47
Artur Szpilka
foto: Eastnews

Już w połowie lipca w Nowym Jorku odbędzie się walka Artur Szpilka - Adam Kownacki, która elektryzuje kibiców boksu w Polsce. "Szpila" do ringu wejdzie po ponad rocznej przerwie i jego forma jest wielką zagadką. W jednym z wywiadów stwierdził z charakterystyczną dla siebie pewnością siebie, że to on będzie górą, a starcie zakończy się przed czasem. Zdradził także, że kiedyś marzył o walce z Mike'iem Tysonem.

Artur Szpilka udzielił wywiadu portalowi premierboxingchampions.com. Polski pięściarz opowiedział w nim nie tylko o najbliższej, bratobójczej, walce z Adamem Kownacki. "Szpila" zdradził również swoich bokserskich idoli. Okazało się, że oprócz Muhammada Alego, George'a Foremana i Roya Jonesa Jr. można do tego grona zaliczyć również Mike'a Tysona. - Odkąd zobaczyłem go w młodości, myślałem, jak znakomita byłaby to walka, gdyby udało mi się z nim zmierzyć. Bardzo lubiłem oglądać jego pojedynki. Myślę, że mógłbym wygrać, ale nie chcę gadać głupot - powiedział Artur Szpilka o "Bestii".

Adam Kownacki wbił szpilę... Szpilce: Nie ma serca do walki

28-latek ostatni raz w ringu pojawił się ponad rok temu. Wtedy został znokautowany przez Deontaya Wildera. Między liny wróci 15 lipca, by w Nowym Jorku stanąć w szranki z Adamem Kownackim. W rozmowie z branżowym portalem od pięściarza z Wieliczki biła pewność siebie. - Nie sądzę, aby walka zakończyła się na punkty. Nie będę mówił, że znokautuję go w tej czy innej rundzie. Po prostu wiem, że wygram. Myślę, że nie będzie pełnego dystansu - podkreślił Artur Szpilka.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: