SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka: Jeśli miałbym umrzeć młodo, to tylko w ringu

Artur Szpilka: Jeśli miałbym umrzeć młodo, to tylko w ringu

31.01.2017, godz. 09:52
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Artur Szpilka wciąż musi odpowiadać na pytania, dotyczace jego walki z Deontayem Wilderem. Polski pięściarz w starciu z amerykaninem został ciężko znokautowany i długo nie mógł dojść do siebie po piekielnie mocnym ciosie mistrza świata. "Szpila" nie zamierza jednak rezygnować ze sportu i zdradził, że nie ma żadnych problemów ze zdrowiem. Oprócz tego zdradził, że gdyby miał umrzeć w młodym wieku, to chciałby, żeby doszło do tego w ringu.

Artur Szpilka to jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich pięściarzy. "Szpila" słynie z dosadnych wypowiedzi, a serca kibiców zdobył swoją nieustępliwością w ringu. Brawura doprowadziła go jednak do ciężkiego nokautu. Gdy w walce z Deontayem Wilderem Polak padł na deski, serca fanów nad Wisłą zadrżały mocniej. Wydawało się bowiem, że cios mógł wyrządzić Szpilce sporo krzywdy. W rozmowie z portalem interia.pl sam zainteresowany zaznaczył, że dzisiaj nie odczuwa już skutków starcia z mistrzem świata. - Nie mam żadnych objawów, że coś dzieje się z moją głową. Nieraz tylko łapię się na tym, że jak zbyt szybko wstanę, to zaczyna mi się kręcić w głowie. Ale to chyba każdy z nas tak ma - stwierdził.

27-latek w tym samym wywiadzie podkreślił także, że nie boi się kolejnych sportowych wyzwań. W jego opinii strach przed utratą zdrowia oznaczałby koniec zawodowej kariery. - Przecież, gdybym rzeczywiście miał myśleć, że coś złego może mi się stać w ringu, to byłby koniec. Z drugiej strony mam świadomość, że uprawiam sport, w którym piszą się najgorsze scenariusze. Jeśli miałbym umrzeć w młodym wieku, to chciałbym, żeby to wydarzyło się w ringu - stwierdził Artur Szpilka.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: