SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka o walce Głowacki - Usyk: To była gruba przesada!

Artur Szpilka o walce Głowacki - Usyk: To była gruba przesada!

19.09.2016, godz. 16:00
Krzysztof Głowacki, Ołeksandr Usyk, walka
Krzysztof Głowacki, Ołeksandr Usyk foto: Super Express

Choć większość emocji po walce Krzysztof Głowacki - Ołeksandr Usyk już opadła, to niektórzy wciąż rozpamiętują porażkę Polaka i szukają przyczyn utraty pasa mistrzowskiego przez naszego przedstawiciela. Inni nie są w stanie zaakceptować punktacji sędziowskiej. W tej drugiej grupie jest między innymi Artur Szpilka.

Walka Krzysztof Głowacki - Ołeksandr Usyk była ozdobą wieczoru gali Polsat Boxing Night. Choć pięściarze stworzyli niezapomniane widowisko, to konfrontację zdecydowanie wygrał Ukrainiec. Zasłużone zwycięstwo dało mu pas mistrzowski wagi junior ciężkiej. Sędziowie punktowali 119:109, 117:111 i 117:111 na korzyść nowego czempiona. Zdaniem Artura Szpilki oceny stolikowych były jednak mocno przesadzone. - To jedyna rzeczą, do której mam zastrzeżenia. To była gruba przesada. Moim zdaniem Usyk wygrał walkę pierwszą i ostatnimi trzema rundami, pozostałe starcia były bardzo wyrównane - wyjaśnił "Szpila" w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Zdaniem Szpilki "Główka" w sobotę nie miał większych szans ze świetnie przygotowanym przeciwnikiem. Usyk wyśmienicie przygotował się do walki zarówno pod względem motorycznym, jak i taktycznym. "Szpila" dał także radę Głowackiemu na przyszłość. - Dawno nie widziałem tak dobrego pojedynku. Krzysiek, nie masz czym się załamywać, wrócisz, zdobędziesz mistrzostwo innej federacji - zakończył.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: