SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Artur Szpilka: To, co gada Kownacki, po mnie spływa

Artur Szpilka: To, co gada Kownacki, po mnie spływa

15.07.2017, godz. 02:00
Artur Szpilka
Artur Szpilka podczas konferencji przed walką z Adamem Kownackim. foto:

Artur Szpilka (28 l.) wraca na ring po półtora roku przerwy. Najpierw był brutalny nokaut z rąk Deontaya Wildera, a później żmudna rehabilitacja po poważnym złamaniu lewej ręki. W starciu z Adamem Kownackim (28 l.) "Szpila" chce udowodnić, że wciąż należy do światowej czołówki. - Wnioski wyciągnięte, sobota będzie moim dniem! - zapewnia.

"Super Express": - Stęskniłeś się za ringiem?

Artur Szpilka: - I to jak! Brakowało mi tego show, tej otoczki. Odliczałem dni do mojego powrotu. Czuję już tę atmosferę i nie mogę się doczekać występu. W sobotę będzie ogień!

- Kownacki powiedział, że masz słabą szczękę i chętnie ją przetestuje...

- To, co on wygaduje, średnio mnie interesuje, a w zasadzie spływa to po mnie. Na początku się denerwowałem, ale pamiętam, że przecież ja też kiedyś gadałem do rywali różne rzeczy. Te prowokacje są motywujące.

Zobacz: Artur Szpilka i jego stalowa pięść. Najlepsze nokauty [WIDEO]

- Twój trener Ronnie Shields mówi, że to dla ciebie walka o być albo nie być. Zwiększa presję?

- Trener mówi prawdę, nie kokietuje, ale nie odczuwam z tego powodu żadnej presji. Wiem, co mam zrobić w ringu i to zrobię. Jest taki utwór rapera Soboty "Z buta wjeżdżam" i właśnie tak chcę zrobić. Wjechać z buta do kolejnej walki.

- Kownacki zrzucił 11 kg. Ty też schudłeś?

- Planuję zrobić podobną wagę jak przed walką z Adamkiem (101,2 kg - red.). Trener Fiodor Łapin zawsze mi powtarzał, że powinienem ważyć ok. 100 kg, bo wtedy jestem najszybszy. Nie słuchałem go, bo myślałem, że mówi tak, żebym się nie obżerał. W walce z Wilderem ważyłem więcej (105,8 kg - red.) i moje ciosy były wolniejsze, bardziej przewidywalne. Człowiek uczy się na błędach, szkoda, że na swoich, ale zawsze.

Źródło: Super Express TV
autor: Rozmawiał Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: