SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Artur Szpilka vs Adam Kownacki: Polska wojna o Nowy Jork

Artur Szpilka vs Adam Kownacki: Polska wojna o Nowy Jork

14.07.2017, godz. 02:00
Artur Szpilka, Adam Kownacki
Artur Szpilka i Adam Kownacki podczas konferencji przed walką. foto:

Dokładnie 546 dni trwał rozbrat z boksem Artura Szpilki (28 l., 20-2, 15 k.o.). Jutro na Long Island w Nowym Jorku "Szpila" zmierzy się z niepokonanym Adamem Kownackim (28 l., 15-0, 12 k.o.).

Przed pojedynkiem obaj są pewni siebie. Szpilka ostatni raz walczył w styczniu ubiegłego roku, o mistrzostwo świata WBC, gdy został brutalnie znokautowany przez Deontaya Wildera.

- Artur w USA znany jest tylko z tego, że Wilder mało co go nie zabił w ringu - mówił "Super Expressowi" Kownacki, podkreślając, że Szpilka ma słabą szczękę.

- Na początku się denerwowałem tymi gadkami Kownackiego, ale pamiętam, jak kiedyś też gadałem do rywali różne rzeczy. Te prowokacje mnie tylko motywują - powiedział nam z kolei Szpilka.

Kownacki pochodzi z wioski Konarzyce koło Łomży, w wieku siedmiu lat przeniósł się z rodziną do USA. Do tej pory nie walczył z nikim wielkim, a pojedynek ze Szpilką to jego życiowa szansa. Były trener Mike'a Tysona, Kevin Rooney powiedział kiedyś o nim, że to materiał na mistrza świata.

- Nadszedł czas, by pokazać, że jestem gotowy na duże wzywania. Długo czekałem na tę szansę i chcę udowodnić, że ona należy się mnie - zapowiada "Babyface".

- Moja ostatnia porażka z Wilderem była wypadkiem przy pracy. Traktuję walkę z Kownackim serio, przygotowałem najlepszą formę w karierze. Ludzie chcą emocji w ringu, zobaczymy, czy Adam jest na mnie gotowy - odpowiedział Szpilka.- Pracowaliśmy nad tym polskim pojedynkiem w Nowym Jorku przez rok i w końcu się udało. To ważna walka, bo przegrany wykona duży krok w tył, a zwycięzca do przodu - tłumaczy organizator gali Lou DiBella.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: