SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka wciąż szuka rywala. Kolejny przeciwnik wycofał się z walki

Artur Szpilka wciąż szuka rywala. Kolejny przeciwnik wycofał się z walki

09.03.2017, godz. 10:36
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Artur Szpilka ostatni raz do ringu wszedł w styczniu ubiegłego roku. Jako zawodowy pięściarz od ponad dwunastu miesięcy nie stoczył więc żadnej walki, co może bardzo negatywnie wpłynąć na jego karierę. Ostatnio wyzwanie "Szpili" rzucił Adam Kownacki. Gdy 27-latek zainteresował się nim, to potencjalny rywal postanowił jednak się wycofać.

Artur Szpilka wciąż szuka kolejnego rywala. Co jakiś czas media przedstawiają potencjalnych przeciwników pięściarza z Wieliczki, jednak na razie z żadnym nie doszedł do porozumienia. Wydawało się, że po porażce z Deontayem Wilderem w styczniu ubiegłego roku, "Szpila" na ring wróci dwa tygodnie temu, ale jednak Dominic Breazeale starł się z Izu Ugonohem. Najnowsze informacje mówiły, że wyzwanie 27-latkowi rzucił Adam Kownacki - Polak mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Starcie miało odbyć się 29 kwietnia. Wiadomo już jednak, że nie dojdzie ono do skutku. Promotor Szpilki, Andrzej Wasilewski, w rozmowie z portalem boxing.pl, nie ukrywał rozczarowania postawą potencjalnego rywala swojego podopiecznego. - Adam Kownacki zrobił nam brzydkiego psikusa. Najpierw wyzwał Artura Szpilkę do walki, a potem, kiedy podchwyciliśmy temat, to się z tego wycofał. Jestem tym zdziwiony. Czułem do niego zawsze sympatię, miałem go za sympatycznego, skromnego człowieka, a tutaj niestety wpisał się w taki obraz, że krzyczał, krzyczał, a gdy padło hasło "sprawdzam", to się wycofał - stwierdził Wasilewski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: