SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka wkrótce znów w ringu? Zdradził kiedy następna walka!

Artur Szpilka wkrótce znów w ringu? Zdradził kiedy następna walka!

09.11.2016, godz. 09:54
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Artur Szpilka nie wychodził do ringu od czasów pamiętnej porażki z Deontayem Wilderem w styczniu tego roku. Po walce musiał też wyleczyć kontuzję lewej dłoni, ale wiele wskazuje na to, że już wkrótce ponownie zobaczymy go w akcji. Na swoim profilu na Facebooku polski pięściarz przyznał, że kolejny raz powalczy na początku przyszłego roku.

Styczniowe starcie o pas mistrza świata z Deontayem Wilderem Szpilka zakończył na deskach. Na dodatek niedługo po walce okazało się, że w jej trakcie odnowiła mu się kontuzja lewej dłoni. To spowodowało, że jego przerwa w treningach trwała dłużej, niż zakładano. Teraz jednak popularny "Szpila" poinformował fanów, kiedy znów wróci do ringu.

Ponownie w akcji zobaczymy go na początku przyszłego roku, a konkretnie na przełomie stycznia i lutego. Pięściarz zdradził to na swoim profilu na Facebooku, ale wciąż nie wiadomo kto będzie jego przeciwnikiem. Wkrótce jednak kontrakt ma zostać podpisany, a sam Szpilka przyznał, że będzie to dla niego duże wyzwanie.

Walka na początku 2017 roku będzie początkiem drogi 27-latka do rewanżu z Wilderem. Sam bowiem przyznał, że chciałby ponownie zmierzyć się z amerykańskim gigantem - Walczyłem i przegrałem, to jest boks. Ja dalej uważam, że to był przypadkowy cios. Ja też już byłem zmęczony. Oczywiście wygrał, jest mistrzem świata, ale ja będę do tego dążył, jeszcze dwie, trzy walki, jeśli on będzie dalej miał pas, to doprowadzę do rewanżu - przyznał kilka dni temu Szpilka.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: