SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka wraca na ring! Przeciwnik oficjalnie potwierdzony

Artur Szpilka wraca na ring! Przeciwnik oficjalnie potwierdzony

30.12.2016, godz. 12:03
Artur Szpilka
foto: Eastnews

Artur Szpilka długo czekał na powrót do ringu, ale wreszcie stanie się to faktem. Oficjalnie potwierdzono, że 25 lutego w Birmingham polski pięściarz zmierzy się z Amerykaninem Dominikiem Breazealem. Co ciekawe walką wieczoru na tej samej gali będzie pojedynek o mistrzostwo świata pomiędzy Andrzejem Wawrzykiem a Deontayem Wilderem.

Szpilka (bilans 20-2, 15 KO) w ringu nie pojawił się od stycznia 2016 roku, kiedy to został brutalnie znokautowany przez Deontaya Wildera w walce o mistrzostwo świata federacji WBC. Na domiar złego polski pięściarz musiał się zmagać nie tylko z Amerykaninem, ale też kontuzją dłoni, której leczenie znacznie przedłużyło jego przerwę w treningach. Ostatnio jednak "Szpila" wrócił do zdrowia i jest gotowy na kolejne wyzwania.

Co więcej wiemy już, kiedy znów pojawi się w ringu! 27-latek jakiś czas temu zapowiadał, że ponownie powalczy na początku przyszłego roku, a teraz oficjalnie się to potwierdziło. 25 lutego na gali w Birmingham Polak stanie naprzeciw Dominika Breazeale'a, amerykańskiego dwumetrowca.

31-letni pięściarz z USA z osiemnastu walk stoczonych w zawodowej karierze wygrał aż 17, z czego 15 kończył przed czasem. Jedyna porażka, jaka go spotkała, miała miejsce w tym roku - w czerwcu w Londynie przegrał przez nokaut pojedynek o pas federacji IBF z Anthonym Joshuą.

Na tej samej gali walką wieczoru będzie starcie o mistrzostwo świata pomiędzy Andrzejem Wawrzykiem a Deontayem Wilderem.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: