SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka wydał FORTUNĘ na treningi, a wciąż nie wie czy powalczy!

Artur Szpilka wydał FORTUNĘ na treningi, a wciąż nie wie czy powalczy!

17.05.2017, godz. 10:25
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Choć Artur Szpilka ostatnią walkę stoczył w styczniu ubiegłego roku, to w jego przypadku nie ma mowy o odpoczynku. Od sierpnia polski pięściarz ciężko trenuje w Stanach Zjednoczonych. Problem jest jednak taki, że wciąż nie wiadomo z kim i kiedy powalczy "Szpila". Mimo braku oficjalnego terminu na zajęcia z najlepszymi trenerami wydał już fortunę.

W styczniu ubiegłego roku Artur Szpilka został ciężko znokautowany przez Deontaya Wildera. Od tego czasu pięściarz znad Wisły nie pojawił się w ringu. Mimo tego, że od sierpnia ubiegłego roku ciężko trenuje, to nie znalazł przeciwnika. W lipcu miał wrócić na arenę, by skrzyżować rękawice z Dominickiem Breazeale'em. W rozmowie z portalem polsatsport.pl "Szpila" zdradził jednak, że do walki nie dojdzie. Odrzucił także propozycję starcia z Adamem Kownackim.

Przygotowania do walki, której wciąż nie ma kosztowały zawodnika z Wieliczki nie tylko mnóstwo czasu, lecz również pieniędzy. Artur Szpilka postanowił, że skorzysta z pomocy najlepszych fachowców. Na razie jednak na niewiele się to zdaje. - Przez ten czas wydałem, czekając na walkę, która mi coś da jako sportowcowi, ponad 90 tysięcy dolarów. Odżywianie, najlepsi trenerzy, którzy pracowali między innymi z Andre Wardem czy Andrzejem Fonfarą - podkreślił "Szpila".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: