SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Artur Szpilka zdradza plany na przyszłość. Zamierza wrócić do Polski i zbudować dom!

Artur Szpilka zdradza plany na przyszłość. Zamierza wrócić do Polski i zbudować dom!

28.12.2016, godz. 12:42
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Artur Szpilka w związku z okresem świąt Bożego Narodzenia postanowił otworzyć się nieco bardziej przed kibicami. 27-latek zamieścił nagranie na portalu społecznościowym, na którym opowiada m.in. o swojej przyszłości. Czy wkrótce powiększy się rodzina "Szpili"?

Przeciwnikiem Artura Szpilki prawdopodobnie będzie Dominic Breazeale. Pięściarz z Wieliczki już nie może doczekać się powrotu na ring. Ostatni raz stoczył pojedynek 16 stycznia, kiedy został znokautowany przez Deontay'a Wildera. Po długiej rehabilitacji wrócił do treningów i jak zapowiedział na nagraniu zamieszczonym na portalu społecznościowym niedługo oficjalnie zakomunikuje, kto będzie jego rywalem. - U mnie wszystko dobrze, trenuję. Niedługo ogłoszę kiedy walczę i z kim. Myślę, że stanie się to do trzech dni. Już tak naprawdę wiem, ale czekam na potwierdzenie. Za trzy dni ruszamy, ostro trenuję, jestem w świetnej formie i... ogień. (…) Nagram wam z kim walczę, będziecie zadowoleni - mówi.

Popularny "Szpila" zdradził również przy okazji kilka interesujących planów na przyszłość. I nie chodzi tu tylko o te stricte sportowe. - Siedzę sobie i tak mnie naszło, że nasze dzieciństwo troszeczkę inaczej wyglądało niż teraz. Jedliśmy chleb z mortadelą, z masłem i cukrem czy keczupem. Teraz dzieci mają wszystko. Ja chleb z mortadelę będą musiał wprowadzić do swojego domu, jak będę miał dziecko. Nie mogę się doczekać, już planuję - powiedział 27-latek.

Na początku 2015 roku postanowił wylecieć do USA, aby tam kontynuować karierę sportową. Jednak jak sam przyznaje, po najbliższej walce zamierza wrócić do kraju i kto wie, być może w przyszłości na świat przyjdzie jego potomek. - Tęsknię już za Polską, dlatego po walce mam zamiar wrócić. Będę tu przyjeżdżał na przygotowania, a w Polsce czas już się wybudować. Trzeba już coś myśleć, żeby dom zbudować i dziecko spłodzić. Każdy prawdziwy mężczyzna powinien dziecko spłodzić, wybudować dom i zasadzić drzewo. Ja już jestem na dobrej drodze. Drzewo zasadziłem kiedyś w parku - zdradził Artur Szpilka.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: