SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Artur Szpilka ZNOKAUTOWANY przez Kownackiego w IV rundzie [GALERIA]

Artur Szpilka ZNOKAUTOWANY przez Kownackiego w IV rundzie [GALERIA]

16.07.2017, godz. 10:41
Artur Szpilka, Adam Kowancki, walka
Adam Kowancki (L) i Artur Szpilka podczas walki w Nassau Coliseum Long Island w Nowym Jorku. Pojedynek zakończył się wygrana Adama Kownackiego, który znokautował Artura Szpilkę w 4. rundzie. (15 lipca 2017 roku) foto:

Już w IV rundzie zakończył się pojedynek, na który czekała cała Polska. W Nowym Jorku, w murach Nassau Coliseum Adam "Babyface" Kownacki zwyciężył Artura Szpilkę poprzez techniczny nokaut. Od pierwszych minut pojedynku widać było, że "zardzewiały" Szpilka będzie miał sporo problemów z niepokonanym gigantem.

Już pierwsze sekundy pokazały, kto będzie rządził między linami. Szpilka był bardziej ruchliwy, ale nie był w stanie zrobić krzywdy Kownackiemu. Do tego słabo spisywał się w obronie. "Babyface" wypuszczał serię ciosów, po których Szpilka opierał się na linach, a następnie uciekał w inną część ringu.

Kownacki się rozkręcał. Z rundy na rundę coraz bardziej krzywdził Szpilkę. Po trzech rundach celność jego ciosów przekraczała 30 procent. U "Szpili" oscylowała wokół kilkunastu. Końcowa faza trzeciej rundy pokazała, że ta walka nie będzie trwała długo. Szpilka przyjął serię, którą rozpoczęła petarda prawą ręką Kownackiego. Na miękkich nogach udał się do narożnika.

"Babyface" dokończył dzieła w czwartej rundzie. Najpierw tak trafił rywala, że ten wylądował na kolanach. Szybko wstał i zgłosił gotowość do dalszej walki, ale już wtedy było po wszystkim. Kownackim dopadł go bezlitośnie, zasypał kolejnymi grzmotami i sędzia przerwał walkę, bo widział, że Szpilka nie jest już w stanie nawet utrzymać gardy.

Adam Kownacki wciąż pozostaje niepokonany w zawodowym ringu. A Szpilka znalazł się na rozdrożu. Wrócił po półtorej roku, by się zrehabilitować, a porażka z Kownackim stawia pod dużym znakiem zapytania jego dalszą karierę.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3290 False 1 2017-07-16 04:00:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: