SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Awantura na gali kickboxingu. Zawodnik pobity w ringu przez kibiców [WIDEO]

Awantura na gali kickboxingu. Zawodnik pobity w ringu przez kibiców [WIDEO]

12.06.2017, godz. 11:45
Boks, rękawice bokserskie, ring,
foto: Materiały prasowe

Do dużego skandalu doszło w Paryżu podczas gali kickboxingu Glory 42. W jednej z walk Murthel Groenhart znokautował swojego rywala i wygrał pojedynek, ale nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się za moment. Po kilku sekundach na ring wpadło bowiem dwóch niezydentyfikowanych sprawców, którzy zaatakowali i pobili zwycięzcę!

O tej walce mówi teraz cały świat, ale bynajmniej nie z powodu poziomu sportowego. W paryskiej hali Bercy odbywała się gala kickboxingu Glory 42, a w jednym z pojedynków mierzyli się Murthel Groenhart i Harut Grigorian. W trakcie drugiej rundy doszło do kuriozalnej sytuacji.

Na blisko trzy minuty przed zakończeniem starcia holenderski zawodnik uderzył swojego rywala kolanem. Ten z niewiadomych przyczyn odwrócił się do przeciwnika, ale sędzia nie przerwał walki. Groenhart to bezlitośnie wykorzystał posyłając na szczękę Grigoriana potężny sierpowy. Niespodziewający się niczego zawodnik padł jak rażony piorunem, a arbiter od razu ogłosił nokaut i triumf pierwszego z kickbokserów.

Zachowanie Holendera nie spodobało się chyba jednak niektórym z kibiców. W pewnym momencie na ring wpadło dwóch niezidentyfikowanych fanów, którzy zaatakowali czarnoskórego zawodnika! Ten został pobity i najwyraźniej mocno ucierpiał. - Jacyś goście mnie złapali i zaczęli bić. Ich ciosy trafiły w brodę i zęby. Myślę, że mam złamaną szczękę. Boli - powiedział kilka chwil po tym zdarzeniu Groenhart.

Oświadczenie w całej sprawie wydała też organizująca galę federacja GLORY - Jesteśmy zszokowani i przerażeni zachowaniem tych dwóch jednostek. Śledztwo, które ma na celu zidentyfikowanie napastników, jest w toku. GLORY traktuje kwestię bezpieczeństwa swoich sportowców bardzo poważnie. Zamierzamy wytoczyć proces tym ludziom. W poniedziałek nasz przedstawiciel we Francji oficjalnie złoży skargę do prokuratury w Paryżu - czytamy w komunikacie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: