SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks To będzie hit! Walkę Joshua - Kliczko obejrzy na Wembley prawie 100 tysięcy fanów

To będzie hit! Walkę Joshua - Kliczko obejrzy na Wembley prawie 100 tysięcy fanów

28.01.2017, godz. 09:32
Anthony Joshua, Władimir Kliczko
foto: EAST NEWS

Już w kwietniu w Londynie czeka nas prawdziwe święto boksu! Walka Anthony Joshua - Władimir Kliczko bije na Wyspach wszelkie rekordy popularności. Wystarczyło kilka dni dystrybucji biletów, by fani wykupili wszystkie osiemdziesiąt tysięcy wejściówek na to wydarzenie. W związku z tym burmistrz miasta pozwolił na sprzedaż dodatkowych.

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, postanowił przychylić się do prośby organizatorów. Wydaje się, że ich samych zaskoczyła rekordowa popularność walki Anthony Joshua - Władimir Kliczko. W zaledwie kilka dni kibice wykupili osiemdziesiąt tysięcy wejściówek na starcie, które odbędzie się na Wembley 29 kwietnia. W związku z tym do ratusza została wystosowana prośba o możliwość powiększenia przedsięwzięcia. Burmistrz Khan zgodził się na sprzedaż kolejnych dziesięciu tysięcy biletów.

Co do ogromu wydarzenia nie ma wątpliwości promotor brytyjskiego pięściarza. - To będzie największa walka pięściarska na Wyspach Brytyjskich i rekord frekwencji nowego Wembley - stwierdził Eddie Hearn. W kwietniu do ringu wejdą dwaj byli mistrzowie olimpijscy, którzy teraz są wielkimi gwiazdami zawodowego boksu. Urodzony na Ukrainie pięściarz wygrał igrzyska w Atlancie w 1996 roku. Joshua najlepszy okazał się w Londynie w 2012 roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: