SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Będzie walka Szpilka vs Zimnoch? Obaj pięściarze chcą solówki na ringu!

Będzie walka Szpilka vs Zimnoch? Obaj pięściarze chcą solówki na ringu!

26.02.2017, godz. 13:28
Szpilka - Zimnoch, bójka na konferencji
foto: Super Express

Teraz już chyba nic nie przeszkodzi w organizacji jednej z najgorętszych walk na polskiej scenie boksu. Krzysztof Zimnoch pokonał Mike'a Mollo i wyzwał na ring Artura Szpilkę! A Szpila podjął rękawicę i już zapowiedział, że może wyjść do ringu latem 2017 roku! Dojdzie wreszcie do solówki dwóch wzajemnie obrażających się rywali?

Zimnoch rozbił Mollo z dużym spokojem. Mógł skończyć walkę szybciej, trzymał rywala na nogach do szóstej rundy, ale udowodnił, że wrócił do wielkiej formy. I ponownie poinformował, że teraz chciałby stoczyć wreszcie bój z Arturem Szpilką. - Chcę z nim walki. Chcę wrócić do piętnastki. Wyjaśnijmy sobie wszystko z Arturem podczas solówki na ringu - stwierdził pięściarz.

Szpilka tym razem nie unikał odpowiedzi. Nie wyzywał, nie szukał prowokacji. - Już kiedyś powiedziałem, że ta walka musi się odbyć. Latem jak najbardziej możemy się zmierzyć. Słyszałem pomysły o maju. Od razu mówię i stopuję dywagacje. Nie będzie żadnej walki w maju z wielu względów - oznajmił "Szpila". Zadziwiając między innymi Andrzeja Wasilewskiego, promotora Polaka. On sam bowiem nie ma pojęcia, dlaczego akurat wtedy polski bokser nie może wyjść do ringu.

Innymi słowy, obaj panowie wydają się zdeterminowani i godni siebie. Zimnoch jest w formie, Szpilka natomiast chciałby wreszcie otrząsnąć się po porażce z Deontayem Wilderem. Na dodatek na podobnie medialny pojedynek naciska również telewizja. I chyba tylko kontuzja jednego z panów może spowodować, że ostatecznie do tej walki nie dojdzie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: