SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Boks: Chciał odgryźć ucho przeciwnikowi, dostał cios od... jego trenera! [WIDEO]

Boks: Chciał odgryźć ucho przeciwnikowi, dostał cios od... jego trenera! [WIDEO]

11.04.2016, godz. 14:42
Trener znokautował boksera w ringu
foto: YouTube

W miniony piątek w Monachium odbyła się gala bokserska, podczas której widzowie mogli oglądać m.in. walkę Astrita Klimenty i Andreja Pesicia. Pierwszy z nich postanowił jednak zastosować zagrywkę w stylu Mike'a Tysona i ugryźć rywala w ucho. Na to zareagował jednak trener tego drugiego. Wparował bowiem na ring i huknął krewkiego Austriaka lewym sierpowym w szczękę. Było blisko nokautu!

Mike Tyson w trakcie swojej wieloletniej kariery pokazał sporo sztuczek i znakomitych akcji bokserskich, ale odgryzienie ucha Evanderowi Holyfieldowi w 1997 roku z pewnością nie należy do jednej z nich. Niestety właśnie to zachowanie podczas gali w Monachium postanowił powtórzyć austriacki pięściarz Astrit Klimenta. Gdy walka nie układała się po jego myśli, zbliżył się do rywala i zaatakował go zębami!

Henryk Średnicki NIE ŻYJE. Nasz jedyny mistrz świata w boksie amatorskim

Mimo to Pesić się nie dał, a sędzia przerwał pojedynek. Nie skończyło się jednak tylko na tym. Z narożnika serbskiego pięściarza na ring wskoczył jego trener i ruszył z pretensjami do Klimenty. Nadział się jednak na sierpowy Austriaka, któremu najwyraźniej nie chciało się słuchać narzekań.

Pech chciał, że tym trenerem okazał się Aleksander Petković, były zawodnik wagi junior ciężkiej i ciężkiej, który odniósł na zawodowym ringu 50 zwycięstw. Nie pozostał dłużny Klimencie i sam huknął go lewym sierpowym w szczękę, a Austriak aż zachwiał się na nogach. Gdyby nie jego sztab trenerski, wówczas z pewnością wylądowałby na deskach. A Petković pokazał, że mimo 35 lat na karku i zakończonej kariery siły ciosu wciąż mógłby mu pozazdrościć niejeden pięściarz.

tagi: boks
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: