SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Boks: Włodarczyk - Gevor. Kiedy walka? Polak minimalnie cięższy od rywala

Boks: Włodarczyk - Gevor. Kiedy walka? Polak minimalnie cięższy od rywala

20.05.2017, godz. 09:00
Krzysztof Diablo Włodarczyk
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk foto: EAST NEWS

To będzie jedna z ważniejszych walk w karierze Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka. W sobotę 20 maja na gali w Poznaniu Polak zmierzy się z Niemcem Noelem Gevorem o miano oficjalnego pretendenta do tytułu federacji IBF wagi cruiser. Na oficjalnym ważeniu było spokojnie. O ile cięższy był Włodarczyk? Kiedy walka "Diablo" - Gevor?

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk nie owija w bawełnę. - To moja najważniejsza walka od 2014 roku, od mojej ostatniej porażki - mówił bokser. W sobotę będzie musiał się jednak nieźle napocić, aby pokonać groźnego przeciwnika. Noel Gevor jeszcze nie wie, jak smakuje porażka. Nie przegrał żadnego z 22 pojedynków. "Diablo" stoczył ich aż 56 (trzy porażki), ale ta walka może być najważniejsza w jego karierze.

Zwycięzca tego starcia będzie mógł ubiegać się o mistrzostwo świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Krzysztof Włodarczyk wyjawił, że nie wyobraża sobie, żeby tego zaszczytu dostąpił jego rywal. Polak jest przygotowany na zwycięstwo! Na oficjalnym ważeniu, które odbyło się w centrum handlowym w Poznaniu, Polak zmieścił się w limicie wagowym. Był cięższy od Niemca o zaledwie 100 g (903, kg). O zwycięstwie zadecydują czyste umiejętności bokserskie.

Kiedy walka Włodarczyk - Gevor? To będzie wydarzenie wieczoru na gali w Poznaniu, która wystartuje o godz. 18:30. Pojedynek Polaka z Niemcem powinien się rozpocząć około godz. 23:00.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: