SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Bokser walczy o życie po brutalnym nokaucie. Jest w śpiączce [WIDEO]

Bokser walczy o życie po brutalnym nokaucie. Jest w śpiączce [WIDEO]

12.06.2017, godz. 12:45
Boks
Boks foto: internet

W miniony weekend w amerykańskiej miejscowości Sloan odbyła się bokserska walka wagi piórkowej Daniel Franco - Jose Haro. Pojedynek wygrał drugi z pięściarzy, który w ósmej rundzie znokautował rywala. I zrobił to na tyle brutalnie, że teraz jego 25-letni przeciwnik walczy o życie w szpitalu i został przez lekarzy wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Sport to zdrowie? Nie w tym przypadku. W nocy z soboty na niedzielę w amerykańskiej miejscowości Sloan w stanie Iowa odbył się bokserski pojedynek wagi piórkowej pomiędzy dwoma reprezentantami USA - Danielem Franco a Jose Haro. Walka była dość wyrównana aż do ósmej rundy, kiedy to drugi z zawodników brutalnie znokautował swojego rywala.

Na dwadzieścia sekund przed końcem starcia potężnym prawym sierpowym trafił prosto w szczękę 25-latka. Ten natychmiast padł na deski i nie był w stanie się z nich podnieść, a sędzia zakończył pojedynek. Poturbowanego Franco błyskawicznie przewieziono do szpitala, gdzie lekarze usunęli dwa krwiaki, jakie pojawiły się na jego mózgu.

To jednak nie był koniec problemów amerykańskiego pięściarza. W wyniku brutalnego nokautu konieczne było wprowadzenie go w stan śpiączki farmakologicznego. 25-letni zawodnik walczy o życie, a jego agent Ray Chaparro zaapelował do kibiców o modlitwy i przyznał, że decydujące dla Franco będą najbliższe dwie doby. Miejmy nadzieję, że wygra tę walkę i wróci do zdrowia.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: