SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Conor McGregor podpisał kontrakt na walkę z Floydem Mayweatherem Jr.!

Conor McGregor podpisał kontrakt na walkę z Floydem Mayweatherem Jr.!

18.05.2017, godz. 11:36
Conor McGregor
Conor McGregor foto: EAST NEWS

To będzie prawdziwy hit! Gwiazda MMA Conor McGregor po wielu tygodniach negocjacji zdecydował się na podpisanie kontraktu, w myśl którego zmierzy się w pojedynku bokserskim z Floydem Mayweatherem Jr. Wojownicy mają walczyć jesienią. Kontrakt musi jeszcze podpisać amerykański pięściarz i jego agent Al Haymon.

Conor McGregor to jedna z ikon mieszanych sztuk walki. W oktagonie stoczył dwadzieścia cztery walki. Aż dwadzieścia jeden z nich wygrał, z czego dziewiętnaście przed czasem. Od pewnego czasu powtarzał, że MMA nie jest już dla niego wyzwaniem. Dlatego bardzo pozytywnie zareagował na propozycję walki bokserskiej z Floydem Mayweatherem Jr. Po długich i burzliwych negocjacjach Irlandczyk wreszcie podpisał kontrakt na hitowo zapowiadające się starcie.

- Czekamy na podpisy Ala Haymona (agenta Mayweathera - przyp. red.) i jego klienta - powiedział McGregor. Za walkę z Amerykaninem gwiazda MMA ma dostać aż siedemdziesiąt pięć milionów dolarów. Jego przeciwnik zażyczył sobie jeszcze więcej - sto milionów dolarów! Podpisanie umowy przez amerykańską gwiazdę ringu wydaje się być formalnością. - To jedyna walka, która ma rację bytu z biznesowego punktu widzenia. Wracam z emerytury, ponieważ jestem biznesmenem i chcę dać światu to, co chce zobaczyć - powiedział jakiś czas temu Floyd Mayweather Jr. Pięściarz w 2015 roku odszedł na emeryturę jako niepokonany. Wygrał wszystkie swoje czterdzieści dziewięć zawodowych walk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: