SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Dariusz M. na ławie oskarżonych! Co grozi bokserskiemu mistrzowi?

Dariusz M. na ławie oskarżonych! Co grozi bokserskiemu mistrzowi?

30.06.2017, godz. 16:36
Dariusz Michalczewki, pasek
Dariusz M. foto: Super Express

Były bokserski mistrz świata Dariusz M. znalazł się w poważnych tarapatach! Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła eks-pięściarzowi zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. Akt oskarżenia trafi do sądu rejonowego Gdańsk-Północ. Wiadomo, że sam zainteresowany nie przyznał się do winy, a za popełnione czyny grozi mu nawet więzienie.

W grudniu ubiegłego roku Dariusz M. miał zachowywać się agresywnie w stosunku do swojej żony. Pokrzywdzona postanowiła nie składać zawiadomienia, ale przestępstwo ścigano z urzędu. W piątek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty byłemu bokserskiemu czempionowi. Pierwszy z nich dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawianie do roku. Drugim zarzutem jest znieważanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Za ten czyn grozi kara grzywny lub ograniczenie wolności.

- W toku postępowania przygotowawczego, oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień - powiedziała w rozmowie z portalem interia.pl Grażyna Wawryniu, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Dwa miesiące temu upubliczniona została także ostateczna opinia toksykologiczna. Potwierdziło się, że w grudniu, w podczas zatrzymania, Dariusz M. był pod wpływem środków psychoaktywnych.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: