SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Dariusz Michalczewski trafi na rok do WIĘZIENIA?! "Tygrys" usłyszał ZARZUTY

Dariusz Michalczewski trafi na rok do WIĘZIENIA?! "Tygrys" usłyszał ZARZUTY

24.12.2016, godz. 08:10
Dariusz Michalczewski
foto: EAST NEWS

Dariusz Michalczewski został zatrzymany przez policję w środę, a dziś prokuratura postawiła mu zarzuty. Były bokser jest oskarżony o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej wobec żony Barbary. Może trafić do więzienia nawet na rok! Prokuratura nie zdecydowała się postawić zarzutów związanych z posiadaniem przez niego narkotyków.

W środę gdańska policja zatrzymała Dariusza Michalczewskiego w jego domu. Funkcjonariuszy wezwała jego żona Barbara, a byłego boksera podejrzewano o przemoc fizyczną wobec małżonki oraz o posiadanie narkotyków. Dzień później prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie, a w piątek postawiła mu zarzuty.

- Mój klient usłyszał zarzuty związane ze sprawami domowymi, nie ma problemu narkotyków - powiedział Jacek Rochowicz, adwokat Dariusza Michalczewskiego. Popularny "Tiger" jest oskarżony o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej wobec swojej żony. Za takie czyny grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

- Znieważenie dotyczyło używania wobec pokrzywdzonej słów powszechnie uznawanych za obelżywe, a naruszenie nietykalności dotyczy sytuacji uderzenia pokrzywdzonej. W tym przypadku mówimy o żonie podejrzanego - przyznała z kolei Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Były bokser nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Został wypuszczony z aresztu i nie podjęto wobec niego żadnych działań zapobiegawczych.

Podczas zatrzymania przy Michalczewskim znaleziono też biały proszek, a ekspertyzy wykazały, że jest to kokaina. Było jej jednak na tyle mało (0,07 grama), że prokuratura nie miała podstaw do postawienia mu zarzutów dotyczących posiadania narkotyków.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: