SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Deontay Wilder wygrał z Aleksandrem Powietkinem. W sądzie

Deontay Wilder wygrał z Aleksandrem Powietkinem. W sądzie

13.02.2017, godz. 21:23
Wilder modlił się za Szpilkę
foto: AP

W maju zeszłego roku Deontay Wilder miał skrzyżować rękawice z Aleksandrem Powietkinem. Do walki nie doszło, ponieważ u Rosjanina wykryto zakazaną substancję - meldonium. Amerykanin uznał, że przez to stracił pięć milionów dolarów i skierował sprawę do sądu. Ten orzekł, że mistrz świata miał rację i wydał korzystny dla niego wyrok.

Walka Deontay Wilder - Aleksander Powietkin miała odbyć się dokładnie 21 maja ubiegłego roku. Po tym jak została odwołana, Amerykanin mocno starał się, by odzyskać pieniądze, które miał zagwarantowane w kontrakcie. Chodziło o kwotę pięciu milionów dolarów. Sąd na Manhattanie uznał, że roszczenia mistrza świata organizacji WBC są zasadne i w poniedziałek po kilku rozprawach przyznał mu rację. Powietkin od wyroku może się jeszcze odwołać.

Terminy rozpraw były dla Wildera bardzo niekorzystne. Już 25 lutego na gali w Birmingham powalczy z Geraldem Washingtonem. Sam zainteresowany zapewnił, że starcie z Rosjaninem w sądzie nie wpłynie na ringową formę. - Po każdej rozprawie szliśmy trenować. Jest to pewna przeszkoda, ale dobrze sobie z tym radzę - powiedział pogromca między innymi Artura Szpilki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: