SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks "Diablo" wraca na ring. Rozpocznie marsz po tytuł mistrza

"Diablo" wraca na ring. Rozpocznie marsz po tytuł mistrza

17.03.2017, godz. 09:42
Diablo pobił Niemca ale nie nie zachwycił
Krzysztof Włodarczyk i Leon Harth foto: Tomasz Gola/Super Express

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wraca na ring. Polski pięściarz 20 maja skrzyżuje rękawice z Noelem Gevorem. Będzie to walka eliminacyjna do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. O planowanym pojedynku na swoim Twitterze poinformował Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Włodarczyka. Oprócz głównej walki wieczoru w Poznaniu obejrzymy jeszcze cztery inne starcia polskich zawodników.

 

Ostatni raz Krzysztof Włodarczyk walczył w grudniu ubiegłego roku. Wtedy pokonał jednogłośnie na punkty Leona Hartha i obronił pas IBF Inter-Continental. Teraz Polak postara się wykonać pierwsze kroki w kierunku tytułu mistrza świata, który aktualnie jest w posiadaniu Murata Gassijewa. Aby odebrać pas mistrzowski Rosjaninowi, „Diablo” będzie musiał najpierw pokonać Noela Gevora. Zadnie nie będzie proste, bo niemiecki pięściarz jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Nie przegrał żadnego z 22 pojedynków, które stoczył, a 10 z nich zakończył przed czasem.

20 maja w Poznaniu walka Włodarczyk – Gevor będzie gwoździem programu. Zanim dojdzie jednak do najbardziej emocjonującego starcia, swoje pojedynki stoczą inni Polacy. Będą to: Patryk Szymański, Paweł Stępień, Tomasz Król i Przemysław Zyśk.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: