SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Egzotyczna wyprawa zakończona fiaskiem. Rafał Jackiewicz przegrał walkę o pas

Egzotyczna wyprawa zakończona fiaskiem. Rafał Jackiewicz przegrał walkę o pas

04.12.2016, godz. 11:00
Rafał Jackiewicz
Rafał Jackiewicz foto: Super Express

Rafał Jackiewicz nie będzie dobrze wspominał swojej podróży do Namibii. W walce o wakujący pas mistrza świata federacji WBF w kategorii półśredniej przegrał z przedstawicielem gospodarzy - Bethuelem Ushoną. W trakcie pojedynku żaden z pięściarzy nie potrafił zakończyć go przed czasem i o wyniku zdecydowali sędziowie.

Rafał Jackiewicz do Namibii poleciał z wielkimi nadziejami. Polak wiedział, że może pokonać Bethuela Ushonę i zgarnąć wakujący pas mistrza świata kategorii półśredniej federacji WBF. Wcześniej nasz pięściarz bezskutecznie starał o tytuł czempiona organizacji IBF. W 2010 roku przegrał z Dejanem Zaveckiem. Największym osiągnięciem 39-latka było mistrzostwo Starego Kontynentu.

Niestety, po sobotnim starciu z Ushoną to się nie zmieniło. Zawodnik ten walczy w zasadzie tylko w swojej ojczyźnie. Gdy w 2012 roku postanowił spróbować swoich sił za granicą, to przegrał w Mariborze z wyżej wspomnianym Zaveckiem. W starciu z Polakiem 34-latek okazał się jednak lepszy i odniósł swoje trzydzieste szóste zwycięstwo w zawodowej karierze. O wygranej obywatel Namibii przesądziła decyzja sędziów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: