SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Eric Molina: Zleję Adamka mocniej niż Kliczko!

Eric Molina: Zleję Adamka mocniej niż Kliczko!

22.03.2016, godz. 02:00
1pub_Eric Molina
Eric Molina foto:

O panicznym strachu przed lataniem i pracy z dziećmi specjalnej troski rozmawiamy z Erikiem Moliną (33 l., 24-3, 18 k.o.), który w sobotę 2 kwietnia na gali Polsat Boxing Night zmierzy się w Krakowie z Tomaszem Adamkiem (39 l., 50-4, 30 k.o.). Stawką walki będzie pas Inter-Continental wagi ciężkiej IBF.

"Super Express": - Jak się czujesz przed pojedynkiem z Adamkiem?

- Bardzo dobrze, jestem w życiowej formie zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Zobaczycie to w ringu. Mam nadzieję, że wyciągnę z Adamka wszystko co najlepsze i stworzymy wspaniałe widowisko. Słyszałem o polskich fanach boksu, że są najlepsi. Dlatego zasługują na to.

- Ciągle trenujesz?

- Tak, ostatni raz wejdę na salę ćwiczeń w czwartek w przyszłym tygodniu, a w piątek już wylatujemy do Polski.

- Podobno boisz się latać?

- Tak, i to panicznie! Na samą myśl o tym, że mam spędzić w samolocie osiem godzin, zaczynam się źle czuć. Mam jakąś fobię, odczuwam strach przed lotem, mam ataki paniki, zaczynam się pocić. Jestem dużym facetem, więc po kilku godzinach spędzonych w fotelu samolotowym zaczyna mnie boleć krzyż. Ale dam radę, przed wejściem na pokład wezmę coś na uspokojenie.

Zobacz: Ukochana Artura Szpilki ostro o uchodźcach: To BYDŁO! Otwórzcie oczy!

- Co wiesz o naszym kraju?

- Że jest piękny i ma bardzo ładne zabytki i stare kościoły. Nie wiem, czy będę miał czas na ich zwiedzanie. Ląduję w Warszawie, gdzie czekają mnie obowiązki medialne, a później jedziemy do Krakowa. Chciałbym coś zwiedzić, ale boks jest dla mnie najważniejszy.

- Z Adamkiem łączy was wspólny przeciwnik - Chris Arreola. Ty z nim przegrałeś, on - wygrał...

- Jeśli spojrzysz na moją kariery, to zobaczysz wzloty i upadki. Ale mam ten dar, że po przegranej potrafię się podnieść, wrócić na ring i zwyciężać. Tego się nie można nauczyć, taką siłę psychiczną ma się albo nie.

- Jak pokonasz Adamka?

- Nie zdradzę szczegółów, ale mogę obiecać, że oberwie ciosy, jakich jeszcze nie obrywał...

Sprawdź: Floyd Mayweather wpadł w sidła 19-latki? Poznajcie SEKSOWNĄ Rmarni Eliss [ZDJĘCIA]

- Nawet od Witalija Kliczki?

- Tak.

- Kto będzie cię wspierał w czasie walki z Adamkiem?

- Jedzie ze mną cały team, dziewięć osób. Ale nie tylko oni będą mi pomagać. Mam także ogromne wsparcie duchowe w moich uczniach. Od pięciu lat jestem nauczycielem dzieci specjalnej troski, czyli chorych na autyzm i zespół Downa. Są to dzieci pochodzące z rozbitych rodzin. Praca z nimi jest moją ogromną pasją i spełnieniem marzeń. Dla niektórych jestem jak ojciec, którego nigdy nie poznały. Ja ich uczę, ale uczę się także od nich. Są moimi najwierniejszymi kibicami, mają koszulki z nazwą mojego teamu. Z Polski dla nich przywiozę zwycięstwo.

autor: Rozmawiała Marta J. Rawicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: